VAR با تغییر طرز فکر کمک می کند / داوران جوان و با تجربه اشتباه می کنند

18447 985 فقط خبر

داور بین المللی فوتبال ایران گفت: به همه داوران ارزیابی مثبت می کنم اما هم داور جوان و هم ما اشتباه می کنیم.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، علیرضا فغانی در حاشیه مراسم افتتاحیه جام جهانی اظهار کرد: امیدوارم تیم ملی ایران بتواند در این دوره از بازی های جام جهانی به مرحله بعدی صعود کند.

وی با بیان اینکه تنها داور نخبه ایران است، تصریح کرد: همه داوران نخبه هستند و فقط من و دستیارانم مجوز داریم و با سیستم VAR در مسابقات شرکت خواهیم کرد.

داور بین المللی فوتبال کشورمان درباره قضاوت روز گذشته خود در دیدار سپاهان و فولاد خوزستان خاطرنشان کرد: طبق هماهنگی های انجام شده زمانی که در ایران باشم در لیگ ایران قضاوت خواهم کرد.

فغانی در خصوص لزوم استفاده از سیستم VAR در فوتبال ایران تاکید کرد: زمانی که ذهنیت و ساختار تغییر نکند، مشکلات ما با حضور VAR خواهد بود. اگر ذهنیت ها تغییر کند، سیستم VAR می تواند مفید باشد، در غیر این صورت، با این رفتارها، حتی با سیستم VAR نیز مشکلات باقی خواهد ماند. اکثر تیم ها بازیکنان جوانی دارند و اگر اشتباه کنند عواقب زیادی در پی خواهد داشت. داوران هم جوان شده اند و باید فرصت قضاوت داشته باشند. من به همه داوران ارزیابی مثبت می کنم اما داور جوان و ما اشتباه می کنیم. باید به داوران جوان فرصت داد.

انتهای پیام/4048/

  ورامین «فرماندار ویژه» شد - خبرگزاری آنا

دیدگاهتان را بنویسید