9 ویژگی و ویژگی یک دوست خوب و واقعی در روانشناسی – تفکر مدرن

آیا شما یک دوست خوب، صمیمی و دلسوز هستید یا یک دوست معمولی که سرش شلوغ است و زمانی برای گذراندن با دوستانش ندارد؟ واقعیت این است که یک دوست خوب باعث رشد شما می شود.

1. خودتان باشید

واقعیت این است که مردم کسانی را که واقعی نیستند دوست ندارند و به آنها اعتماد ندارند. دوست خوب و واقعی کسی است که خودش باشد. پس خودت باش حتی اگر فرد کاملی نیستید، با تمام عیب ها و کاستی هایی که ممکن است داشته باشید، خودتان باشید. با فروتنی و اعتماد به نفس، به خود اجازه دهید واقعی باشید و اجازه دهید دیگران با شما احساس راحتی کنند. جذابیت اصلی شما این است که خودتان باشید.

2- دوست خوب و واقعی صادق است

3- شنونده خوبی باشید و به جزئیات زندگی دوستانتان توجه کنید

دوست خوب و واقعی کسی است که شنونده خوبی باشد. وقتی دوست پسرتان با شما صحبت می کند از تماشای تلویزیون یا چک کردن تلفن همراه خود لذت نبرید. با تمام وجود به حرف های دوستت گوش کن. گاهی اوقات افراد به شخصی نیاز دارند که بیش از یک مربی همراه خود داشته باشد و با آنها همدل باشد. وقتی دوست پسرتان در مورد احساساتش نسبت به شما صحبت می کند با دقت گوش کنید. بپرسید چه اتفاقی برای آنها می افتد و چه احساسی دارند. به طور کلی یک دوست خوب و واقعی شنونده ای خوب، حرفه ای و صبور است که بدون قضاوت گوش می دهد. در هر شرایطی حامی باشید.

  گندم لازم و ذخایر استراتژیک کشور تامین شده است - اندیشه معاصر

4. برای دوستان خود وقت بگذارید

“وقت گذراندن” یکی از بزرگترین هدایایی است که یک دوست خوب و واقعی به دوستانش می دهد. وقتی وقت خود را با دوستان خود به اشتراک می گذارید. دوستی واقعی یک شبه ایجاد نمی شود. یک دوست خوب و واقعی می داند که باید برای دوستی وقت بگذارد.

5- راز را حفظ کنید

اغراق نیست اگر بگوییم مهم ترین عنصر یک دوستی خوب و واقعی حفظ اسرار است. خود را به عنوان یک انسان مخفی ثابت کنید. به دوستان خود اطمینان دهید که راز آنها راز شماست. اسرار خود را به دوستان خود بگویید. به قول معروف دوستان می آیند و می روند و آنچه می ماند دوستی است. رازداری نه تنها از نظر روانی، بلکه در اسلام و سایر ادیان الهی نیز از ویژگی های دوست خوب و واقعی است.

6. دوستان خود را تشویق و حمایت کنید

یک دوست خوب و واقعی به طور غیرمنتظره ای از دوستانش حمایت و تشویق می کند. هر انسانی نیاز به تشویق دارد. راه های منحصر به فرد خود را برای تشویق دوستان خود داشته باشید. حتی در میان اختلافات خود با دوستانتان به آنها ثابت کنید که برای شما فرد خاصی هستند و در مواقع سختی و استرس آنها را تشویق و حمایت کنید.

7- وفادار باشید

حتی اگر بهترین دوست شما اشتباه یا اشتباه بزرگی مرتکب شود، باید نسبت به رابطه خود وفادار و صادق باشید. وقتی دوستانتان در اوج هستند و زمانی که در مقطعی از زندگی شکست می خورند، به دوستانتان وفادار باشید. یک دوست خوب و صمیمی با دوستانش می خندد و با دوستانش گریه می کند. فقط نگویید که همیشه با دوست پسرتان هستید، این را در عمل به او ثابت کنید و هر روز به بهترین دوست یا دوستان نزدیکتان ثابت کنید. یک دوست خوب و واقعی به این معروف است که در مواقع لزوم به دوستانش اطمینان می دهد و آنها را می خنداند.

  سازمان غذا و دارو: سهمیه تبادل دارو در نیمه دوم امسال هنوز تخصیص نیافته است + جزئیات - اندیشه معاصر

8- با همه تفاوت ها همراه باشید

هر دوستی، هر چقدر هم که گرم، صمیمی و ثابت شده باشد، گاهی متشنج می شود و این امری طبیعی در روابط واقعی انسانی است. یک دوست خوب و واقعی با وجود تمام اختلافات و تنش های گاه و بیگاه به دوستانش ثابت می کند که با آنهاست. حتی گاهی اوقات دوستی ها در مواقع سختی قوی تر و صمیمی تر می شوند. دوستان خود را ترک نکنید و با آنها بمانید، حتی زمانی که در زندگی مشکل دارید.

9- مراقب دوستان خود باشید

از جمله ویژگی های یک دوست خوب و واقعی از نظر روانشناسی، مراقبت از دوستان است. یک دوست خوب و واقعی همیشه مراقب دوستانش است. اگر دوستی در خطر است یا دوستی کار اشتباهی انجام می دهد، مانند افتادن در تله مواد مخدر یا رابطه اشتباه، وظیفه شما این است که از او مراقبت کنید و تمام تلاش خود را برای نجات او انجام دهید. برای دوستانت مثل برادر یا خواهر باش و همیشه و همه جا پناه ببر.

10. یک دوست خوب به شما انگیزه می دهد

همه ما افرادی را در زندگی خود داریم که می خواهند ما را شکست دهند، از ما سبقت بگیرند یا ما را پایین بیاورند. رقابتی بودن خوب است، اما افرادی که به منافع شما اهمیت نمی دهند، دوستان شما نیستند. بهترین دوست واقعی شما را در تلاش هایتان تشویق می کند و به رشد شما در زندگی کمک می کند.

انتهای پیام/*

(10 بار بازدید شده، 10 بازدید امروز)

  آرژانتین و تنها هشت بازی به رکورد تاریخی ایتالیا - اندیشه معاصر

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1242790

دیدگاهتان را بنویسید