85 درصد از اراضی ساحلی استان گیلان آزاد است

85 درصد از اراضی ساحلی استان گیلان آزاد است

بر اساس گزارش ها اعتدالاحمد آقایی چهارشنبه شب در گفت و گوی ویژه خبری با بیان اینکه 85 درصد از اراضی ملی سواحل گیلان خالی و 15 درصد در تملک است، گفت: 11 درصد از اراضی متعلق به نهادها و سازمان ها و 4 درصد نیز متعلق به بخش خصوصی و حقیقی است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با بیان اینکه این استان در حوزه 20 متری مشکلی ندارد اما در اراضی جدید ایجاد شده به دلیل توسعه آب مشکل داریم، افزود: قوه قضائیه در آخرین اقدام خود 60 متر را تصرف کرده است. جلوگیری کرد.

وی با اشاره به اینکه قوه قضاییه در رفع مصادره پیشگام است، تصریح کرد: قوه قضاییه در 9 شهر ساحلی اشراف کامل دارد و تمام اقدامات در این حوزه بر روی پژوهش متمرکز است.

آقایی افزود: امسال 64 هکتار از وسعت 20 متر ساحل حذف شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با بیان اینکه در منطقه 60 متری ساحل هیچ گونه امکاناتی وجود ندارد، گفت: در برخی نقاط ممکن است استخر وجود داشته باشد.

وی با اشاره به آزادسازی زمین های کشاورزی و منابع طبیعی گفت: طرح هادی بزرگترین تهدید زمین های کشاورزی است و در حالی که کشاورزان در کشت با مشکل مواجه هستند، افراد غیر بومی مشکلی برای ساخت ویلا ندارند.

آقایی با اشاره به جلوگیری از تغییر کاربری 150 هکتار زمین در 10 ماهه امسال گفت: در این مدت دستگاه قضایی از تصرف و تخریب 1700 هکتار دیگر جلوگیری کرد.

  نارضایتی انگلیسی ها برای ما نشانه مثبتی است

دیدگاهتان را بنویسید