70 سال رابطه بانک صادرات ایران با خانواده ایرانی

آمارهای موجود نشان می دهد که دولت سیزدهم در سال گذشته در پرداخت کمک های عائله مندی به عنوان یکی از اولویت ها عملکرد خوبی داشته است. به گونه ای که ظرف یک سال از شهریور سال گذشته تا مرداد ماه امسال 939 هزار فقره تسهیلات به ارزش 972 هزار میلیارد ریال پرداخت شد.

70 سال رابطه بانک صادرات ایران با خانواده ایرانی

به گزارش خبرگزاری آنا؛ به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، به نقل از پایگاه خبری ایبِنا، آمارهای موجود حاکی از آن است که دولت سیزدهم در سال گذشته در پرداخت کمک های ازدواج به عنوان یکی از اولویت ها عملکرد خوبی داشته است. به گونه ای که ظرف یک سال از شهریور سال گذشته تا مرداد ماه امسال 939 هزار فقره تسهیلات به ارزش 972 هزار میلیارد ریال پرداخت شد.
به گفته معاون اعتبارات بانک مرکزی، پرداخت وام ازدواج 35 درصد افزایش یافته است. این وام از 70 میلیون تومان در سال گذشته به 120 میلیون تومان در سال جاری افزایش یافت تا بخشی از هزینه های راه اندازی مردان بالای 25 سال و زنان بالای 23 سال را پوشش دهد.
با توجه به این روند که در سال حدود 700 هزار ازدواج صورت می گیرد، باید گفت که راه بانک ها برای اعطای وام زوجیت نسبت به گذشته هموارتر شده است. تعداد تسهیلات ازدواج بانک ها در سال گذشته یک میلیون و 15 هزار و 522 فقره به ارزش یک میلیون و 77 هزار و 900 میلیارد ریال بوده است. از این میان 32 بانک با شرایط اعطای وام ازدواج آشنا هستند که وام ازدواج را پرداخت می کنند.
بانک صادرات ایران به عنوان یکی از بزرگترین بانک های کشور بیش از 2 هزار شعبه در سراسر کشور دارد و با احتساب 114 هزار و 628 فقره وام پرداخت شده به مبلغ 128 هزار میلیارد ریال، سهم هر شعبه حدود 57 فقره وام است. اما پرداخت های ازدواج جوانان این بانک حدود 11 درصد از تسهیلات پرداختی ازدواج در یک سال اخیر در سراسر سیستم بانکی را شامل می شود.
این رقم برای یک سال منتهی به پایان خردادماه 120 هزار میلیارد ریال تسهیلات ازدواج و تهیه جهیزیه است و زمینه ازدواج 133 هزار عروس و داماد را فراهم کرده است.
راه آسان برای وام ازدواج در سال گذشته
دغدغه جوانان در آستانه ازدواج تامین مخارج است. وام ازدواج می تواند بخشی از این اضطراب را برطرف کند. در سال های اخیر حل مشکل نحوه پرداخت و تاخیر متقاضیان مورد توجه سیستم بانکی کشور قرار گرفته است. مسئولان بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی بارها بر تسهیل و تسریع در روند اعطای ازدواج تاکید کرده و بر اجرای این موضوع در بانک ها نظارت دارند.
بانک صادرات به عنوان یکی از بانک های ارائه دهنده تسهیلات زوجیت در ارائه تسهیلات پیشرو بوده و پس از تکمیل پرونده اعتباری، وام را در کمترین زمان ممکن به حساب متقاضی واریز می کند.
بانک صادرات ایران همگام با فرزندان ایران
بانک صادرات ایران در حالی 70 ساله می شود که این ریش سفید نظام بانکی هم در کنار خانواده های ایرانی در راستای بچه دار شدن است. 23 هزار وام هدیه بانک صادرات به نوزادان ایرانی است. مبلغ این تسهیلات 135 هزار میلیارد ریال بوده است. بانک صادرات ایران از ابتدای سال 1400 به فرزندان ایرانی متولد شده وجوه پرداخت کرده است که در قالب طرح کمک به جوانان جمعیت این بانک تا ابتدای تیرماه حدود 4000 وام برای کودکان به ارزش بیش از 1500 میلیارد پرداخت کرده است. ریال بیشترین تعداد وام فرزندان بانک صادرات به استان های اصفهان، یزد، فارس و خراسان رضوی پرداخت شد.
وام تولد فرزند دارای دوره تنفس شش ماهه است و برای فرزند اول 200 میلیون ریال با بازپرداخت 36 ماهه، برای فرزند دوم 400 میلیون ریال برای 48 ماه، برای فرزند سوم 600 میلیون ریال برای 60 ماه. برای فرزند چهارم 800 میلیون ریال برای 72 ماه و برای فرزند پنجم ماهانه یک میلیارد و 84 ریال در نظر گرفته شده است که بر اساس اعتبارسنجی به والدین پرداخت می شود.

  با تشکر از داریوش مهرجوی برای اکران عید سعید فطر "لمینور" - اندیشه معاصر

انتهای گزارش/

دیدگاهتان را بنویسید