7 چیزی که نباید با جوش شیرین پاک شود – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین، جوش شیرین یک ماده جهانی در آشپزخانه است. ما از جوش شیرین برای تهیه غذا، از بین بردن لکه ها و سایر موارد تمیز کننده استفاده می کنیم.

به شما توصیه می کنیم برای تمیز کردن وسایلی که با آنها آشنا خواهیم شد از جوش شیرین استفاده نکنید. زیرا باعث خوردگی و ناپدید شدن آنها می شود. به یک معنا می توان گفت که برای این دستگاه ها انتخاب جوش شیرین به عنوان پاک کننده بسیار قوی است.

1 لیوان

مارکوس فرانکو، کارمند خانه تمیز توانا، می گوید: «جوش شیرین یک پاک کننده ساینده است، بنابراین به احتمال زیاد شیشه یا آینه شما را خراش می دهد. اگر به دنبال یک پاک کننده طبیعی هستید، بهتر است از سرکه شیشه استفاده کنید.

2. آلومینیوم

خوب است از جوش شیرین برای تمیز کردن قابلمه ها و تابه های آلومینیومی خود استفاده کنید. اما بهتر است بلافاصله بعد از شستشو سطح (با آب شیرین) را فراموش نکنید. جک پرینتر، موسس Bliss Care می گوید: جوش شیرین می تواند باعث اکسیداسیون آلومینیوم شود. تماس زیاد جوش شیرین با آلومینیوم باعث اکسیداسیون می شود که آلومینیوم را به یک سطح قهوه ای تبدیل می کند.

3. اجاق گاز سرامیکی روی میز

از جوش شیرین روی شیشه یا سطح سرامیکی فر استفاده نکنید. و در این حالت جوش شیرین سطح را خراش می دهد.

4. سنگ مرمر

هرگز نباید از جوش شیرین برای تمیز کردن سطوح سنگ مرمر یا کوارتز استفاده کنید. با گذشت زمان، جوش شیرین به لایه محافظ بالایی آسیب می رساند و در نهایت خراش هایی روی سنگ مرمر یا کوارتز باقی می گذارد. پورتر می‌گوید: «برخی از وب‌سایت‌ها استفاده از جوش شیرین را بر روی این سطوح توصیه می‌کنند، اما تولیدکنندگان سنگ نسبت به آن هشدار می‌دهند، زیرا از آسیب‌های احتمالی که در درازمدت می‌تواند رخ دهد آگاه هستند».

  قیمت سکه و قیمت طلا امروز سه شنبه 2 فروردین 1401 + جدول - اندیشه معاصر

5. مبلمان چوبی

جوش شیرین می تواند برای مبلمان چوبی بسیار قوی باشد و آن را از بین ببرد. برای تمیز کردن مبلمان چوبی توصیه می شود از مخلوط آب و صابون استفاده کنید.

6. نقره ای

لیلی کامرون، رئیس نظافت منزل می گوید: «شستن ظروف نقره در آب و جوش شیرین می تواند به سرعت آن ها را تمیز کند. برق آنها را فرسایش می دهد، اما بیش از زمان مجاز آنها را می خورد.»

7. همه چیز با کانال های عمیق

جوش شیرین پس از خشک شدن برگ های سفید و گرد و غباری دارد. بنابراین، هرگز نباید از آن برای تمیز کردن سطوح دارای شیار یا ترک عمیق استفاده کنید. زیرا بقایای او باقی خواهد ماند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1277682

دیدگاهتان را بنویسید