7 مدل حمایت از تحقیقات بیوتکنولوژیکی تعریف شد

1083150 فقط خبر

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، بیوتکنولوژی یکی از نزدیک ترین حوزه های فناوری است که ارتباط مستقیمی با تضمین و ارتقای امنیت غذایی دارد.

این فناوری با حمایت از تقسیم کار ملی و تعیین نقش و نقش هر یک از بازیگران در حوزه امنیت غذایی می تواند نقش موثری در دستیابی به این اولویت ملی و تضمین سلامت جامعه داشته باشد. ستاد توسعه بیوتکنولوژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با اجرای طرح های ویژه و حمایت از فعالان این حوزه در تمامی حوزه های مرتبط در تلاش است تا امنیت غذایی کشور را تامین کند.

محققین و پژوهشگران از جمله شرکت کنندگانی هستند که از اولین حلقه های زنجیره بازیگران، درهم تنیده و تاثیرگذار در حوزه امنیت غذایی هستند. به همین دلیل حمایت آنها می تواند کشور را در رسیدن به این مهم یاری کند.

در این راستا کارخانه با 7 مدل پشتیبان «پایان‌نامه‌های دکتری»، «پروژه‌های پژوهشی مسئله‌محور»، «مقالات بیوتکنولوژیک»، «نخبگان وظیفه»، «جلسات تخصصی»، «دوره‌های آموزشی» و «دوره‌های فوق دکتری» در این زمینه ایفای نقش می کند.

این کار در طرح ملی دپارتمان بیوتکنولوژی کار تعریف شده است و به دنبال استفاده مناسب از دانش و تخصص همه نهادها، افراد و بخش خصوصی است که می تواند به بهبود امنیت غذایی کمک کند.

انتهای پیام/

  سورپرایز بزرگ رضا درویش برای یحیی و پرسپولیسی ها فکری مدرن است

دیدگاهتان را بنویسید