69 نفر جان باختند و بیش از 37000 نفر در سیل کمک کردند/خسارات وارده به 20000 واحد مسکونی

117035 164 فقط خبر

آخرین اخبار از خسارات جانی و مالی ناشی از سیل در کشور

نژاد جهانی، معاون فنی و هماهنگ کننده سازمان بازآفرینی و توانبخشی سازمان مدیریت بحران کشور در گفت وگو با ایسنا، درباره آخرین آمار قربانیان سیل اخیر در نقاط مختلف کشور اظهار کرد: آخرین آمار ما. حکایت از جان باختن 69 نفر بر اثر سیل در نقاط مختلف کشور دارد که البته با توجه به ادامه عملیات جست و جو احتمال افزایش تعداد قربانیان در نقاط مختلف وجود دارد که در این صورت تعداد قربانیان اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه از 69 نفر فوتی 6 نفر تبعه عراق هستند، گفت: بر اساس آخرین آمار 45 نفر مفقود هستند که سه نفر آنها اتباع عراقی هستند و تلاش برای یافتن این افراد توسط امدادگران هلال احمر، آتش نشانان ادامه دارد. و غیره انجام شده

معاون فنی و هماهنگ کننده بازسازی و بازیابی سازمان مدیریت بحران کشور تعداد قربانیان سیل در کل کشور را 39 نفر اعلام کرد و گفت: سه تبعه عراقی نیز در بین این افراد حضور دارند. بر اساس معاینات بعدی حال اکثر مصدومان مساعد بوده و تعدادی نیز از مراکز درمانی ترخیص شده اند.

جهانی در عین حال گفت: اجساد کشف شده از سیل به پزشکی قانونی ارسال شده و در نهایت این سازمان آمار نهایی و علت فوت را اعلام می کند.

20 هزار واحد مسکونی در سیل آسیب دیدند
وی درباره خسارات ناشی از سیل نیز گفت: گزارش های ارزیابی اولیه حاکی از آن است که حداقل 20 هزار واحد مسکونی در سیل اخیر کشور آسیب دیده اند که از این تعداد 13 هزار واحد نیاز به تعمیر و 7 هزار واحد نیاز به بازسازی کامل دارند.

  نجات ۲۲ نفر از سیل فیروزکوه و ادامه هشدار تا روز جمعه

به گفته معاون فنی و هماهنگ کننده احیا و احیا سازمان مدیریت بحران کشور، ارزیابی ها برای ارزیابی خسارات وارده به بخش های زیربنایی، کشاورزی، دامداری، باغات و … در حال انجام است و پس از تکمیل اعلام خواهد شد.

جهانی همچنین از جبران خسارات ناشی از سیل خبر داد و گفت: پس از تکمیل گزارشات، پیشنهاداتی در خصوص نحوه جبران خسارت به دولت محترم ارائه می شود. بخشی از خسارت مستقیم و بخشی با استفاده از ظرفیت صندوق های بیمه و … جبران می شود. همچنین مبالغی در قالب وام بلاعوض و همچنین وام و تسهیلات کم بهره ارائه می شود که جزئیات و میزان آن پس از تصویب دولت اعلام خواهد شد.

امداد رسانی به 37 هزار و 500 تن در سیل
مهدی ولی پور، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر صبح امروز از ادامه عملیات امداد و نجات در 15 استان کشور در پی وقوع سیلاب خبر داد و به ایسنا گفت: از ابتدای مرداد ماه تا امروز تعداد امدادگران هلال احمر به 37 هزار و 500 نفر رسیده است. مردم آسیب دیدگان سیل در 24 استان کشور کمک رسانی کردند.

وی گفت: از ابتدای مرداد تا آخرین شب 17 مردادماه در مجموع 24 استان درگیر سیل شدند که البته در 15 استان این شرایط همچنان پابرجاست. عملیات امداد رسانی در بیش از 1866 شهر، روستا و بخش مختلف انجام شده و در این راستا حدود 1600 نفر از مسیرهای مختلف زمینی و هوایی نجات یافته و به مناطق امن منتقل شده اند. در این مدت به حدود 37 هزار و 500 نفر در کشور کمک رسانی شد. 37 مصدوم به مراکز درمانی منتقل شدند.

  فراوانی طبیعی رابطه جنسی - تفکر مدرن

به گفته ولی پور بیش از شش هزار نفر به صورت اضطراری اسکان داده شده اند و بیشترین اسکان اضطراری در استان سیستان و بلوچستان و اصفهان انجام شده است و در حال حاضر بیشترین حجم عملیات در زرین دشت فیروزکوه رفسنجان استان کرمان است. و استان دزفول در استان خوزستان در قسمت جنوبی استان فارس و مناطق عشایری چهارمحال و بختیاری ساخته شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر همچنین گفت: سازمان هواشناسی عصر امروز برای برخی مناطق از جمله شمال خوزستان، چهار محال، بختیاری، کوگیلویه، بویار احمد و فارس و در واقع مناطق غرب کشور هشدار قرمز اعلام کرده است. . در این راستا سازمان امداد و نجات نیز در آماده باش است.

دیدگاهتان را بنویسید