5 کشور جذاب و ثروتمند دنیا که فرودگاه ندارند + عکس

بر اساس گزارش ها اعتدالبرخی از کشورها فرودگاه ندارند و باید گزینه های دیگری را برای سفر به آنها انتخاب کنید.

بدون شک سفر هوایی زندگی انسان را بسیار آسان کرده است، زیرا سریع ترین و آسان ترین راه برای سفر است، اما برخی کشورها هستند که اصلاً فرودگاهی وجود ندارد و باید گزینه های دیگری برای سفر انتخاب کرد.

آندورا: این کشور که در مرز اسپانیا و فرانسه قرار دارد، بهشت ​​ماجراجویان و دوستداران طبیعت است. آندورا بالاترین امید به زندگی را در جهان دارد. این کشور به دلیل پیست های اسکی خود مشهور است و بازدیدکنندگان می توانند از پیاده روی و گردشگری لذت ببرند.

5 کشور جذاب و ثروتمند دنیا که فرودگاه ندارند + عکس

آندورا فرودگاهی ندارد، اما پنج فرودگاه در نزدیکی آن وجود دارد که سه ساعت با آنها فاصله دارند. آندورا که به سرزمین دره ها معروف است، به دلیل اندازه کوچکش به سختی روی نقشه این سیاره دیده می شود. این کشور توریستی هر ساله گردشگران زیادی دارد و پیشرفت اقتصادی چشمگیری داشته است.

موناکو: این کشور که توسط سه کشور در فرانسه و یک کشور در دریای مدیترانه احاطه شده است، دومین کشور کوچک جهان است. مسافران و گردشگران باید با قایق یا ماشین از فرودگاه نیس کوت دازور فرانسه به موناکو برسند. موناکو میزبان یکی از قدیمی ترین و معتبرترین مسابقات فرمول 1 به نام “قله های بزرگ موناکو” است.

5 کشور جذاب و ثروتمند دنیا که فرودگاه ندارند + عکس

پایتخت موناکو موناکو ویل و مشهورترین شهر آن مونت کارلو است. آنچه این کشور را به مقصد اصلی گردشگران و ثروتمندان تبدیل کرده است جاذبه های مفرح، تفریحات لذت بخش و امکانات لوکس آن است.

  ارتقای امنیت امتحانات امسال / تست هوشمند الکترونیکی از سال 1403 انجام شده است.

سن مارینو: این کشور پنجمین کشور کوچک جهان است که توسط ایتالیا احاطه شده است و فرودگاهی ندارد. این کشور تنها در 21 کیلومتری فرودگاه بین المللی فدریکو فلینی قرار دارد و یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان با بالاترین تولید ناخالص داخلی سرانه است.

سالانه افراد زیادی از آلبانی، ایتالیا، بوسنی و سایر کشورهای اروپایی به سن مارینو سفر می کنند و قابل توجه است که تعداد گردشگران بیش از جمعیت سن مارینو است.

لیختن اشتاین: یک کشور اروپایی و کوچکترین کشور جهان در مرز اتریش و آلمان. کمترین بدهی ملی را دارد، اما فرودگاهی ندارد. بزرگترین شهر این کشور تنها 6000 نفر جمعیت دارد. هشت برابر کوچکتر از لس آنجلس است. زبان رسمی مردم لیختن اشتاین آلمانی است و بالاترین سطح زندگی را در بین کشورهای جهان دارد.

5 کشور جذاب و ثروتمند دنیا که فرودگاه ندارند + عکس

واتیکان: واتیکان بخشی از ایتالیا و یک کشور مستقل در شهر رم است که تنها 109 هکتار زمین دارد. واتیکان کوچکترین کشور جهان و همچنین منطقه ای بدون فرودگاه است که مردم باید در آنجا به رم رفت و آمد کنند.

پایتخت واتیکان شهری به همین نام است و اداره پست، ایستگاه رادیویی، رصدخانه، سیستم بانکی و تلفن آن مستقل از دولت ایتالیا هستند. موزه های واتیکان یکی از دیدنی ترین موزه های اروپا و یکی از بهترین شهرهای توریستی اروپاست که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

دیدگاهتان را بنویسید