5 دلیل برای اینکه تصاویر روی صفحه تلویزیون نمایش داده نمی شوند

به گزارش خبرگزاری آنا؛ اگر به تمام تفاوت های ظریف و ویژگی های یک تلویزیون مدرن نگاه کنید، ممکن است فکر کنید که مهمترین بخش صفحه نمایش است. این تصور ممکن است به این دلیل باشد که صفحه نمایش بیشتر از بلندگوها و سایر عناصر موجود در تلویزیون توجه افراد را به خود جلب می کند.
درست است که در سال های اخیر صفحه نمایش تلویزیون های مدرن بزرگتر شده است، اما در واقع صفحه نمایش قوی با بسیاری از خرابی های رایج است و مشکل در سایر اجزای تلویزیون است. در زیر با استفاده از تجربه تابان سرویس مرکز تعمیر تلویزیون خانگی در کرج به این موضوع می پردازیم.

دلایل عدم وجود تصویر در صفحه تلویزیون

1. خرابی برد T-Con

T-Con واسطه بین مادربرد اصلی و ماتریس صفحه نمایش است.
برد تیکان به گونه ای طراحی شده است که سیگنال را از مادربرد به صورت محتوای ویدیویی دریافت کرده و به سیگنالی تبدیل می کند که ماتریس نمایشگر بتواند آن را درک کرده و به این ماتریس منتقل کند.
یکی از نشانه های اصلی نقص در برد تیکان وجود صدا با وجود وجود تصویر بر روی صفحه نمایش است.
دلیل آن این است که سیگنال تصویری موجود در مادربرد تلویزیون به دلیل نقص در برد تیکان نمی تواند به ماتریس صفحه نمایش ارسال شود. اما برای بررسی نهایی خرابی این برد خاص، تشخیص آن ضروری است و بنابراین تلویزیون باید توسط تعمیرکار خبره و با تجربه بررسی شود که در صورت نیاز برد تیکان را تعویض خواهد کرد.

5 دلیل برای اینکه تصاویر روی صفحه تلویزیون نمایش داده نمی شوند

2. قطع برق تلویزیون

گاهی اوقات پس از روشن کردن تلویزیون متوجه می شویم که تصویری در تلویزیون وجود ندارد، اما صدا از تلویزیون شنیده می شود و اگر چراغ قوه ای مانند چراغ قوه گوشی هوشمند را به صفحه تلویزیون بتابانید، می توانید خطوط و تصاویر را ببینید. که روشن هستند. و رنگارنگ هستند. درست است که انواع خرابی های تلویزیون می تواند خود را به این شکل نشان دهد، اما اغلب دلیل اصلی آن خرابی در منبع تغذیه دستگاه است.
تلویزیون های مدرن به گونه ای ساخته شده اند که عناصر مختلفی روی آن قرار می گیرند. اگر تصویر روی صفحه نمایش داده نمی شود، گاهی اوقات علت ممکن است تورم خازن های منبع تغذیه باشد.
صنعتگران مجرب و با تجربه ابتدا از وجود ایراد در برد پاور اطمینان حاصل می کنند سپس عناصر معیوب را شناسایی و تعمیر و تعویض می کنند.

  برگزاری اولین روز آزمون استخدامی با حضور 944 داوطلب در دانشگاه آزاد یادگار امام (ره)

3. خرابی اینورتر نور پس زمینه

ساختار تلویزیون مدرن بسیار پیچیده است. به عنوان مثال، برای اینکه یک تصویر واضح و قابل مشاهده بر روی صفحه نمایش دستگاه ظاهر شود، عملکرد صحیح نور پس زمینه صفحه ضروری است. با این حال، اتصال دو شاخه به پریز برق کافی نیست، زیرا چندین عنصر اضافی به طور همزمان مسئول نور پس زمینه هستند. یکی از مهمترین عناصر برد است که عملکرد آن ارتباط تنگاتنگی با LED دارد. این مورد اینورتر نور پس زمینه است. اگر به دلایلی معلوم شود که اینورتر غیرفعال است، تصویر روی صفحه ظاهر می شود، اما بدون نور پس زمینه.
بنابراین ممکن است تصویر وجود داشته باشد اما روی صفحه نمایش داده نشود.
خرابی اینورتر نور پس زمینه می تواند شامل خرابی عناصر برد مانند خازن، ترانزیستور، دیود، فیوز و غیره باشد. تماس ها همچنین می توانند اکسید شوند. بنابراین وظیفه یک صنعتگر خبره و با تجربه شناسایی عناصر معیوب است. به عنوان یک قاعده، یک مولتی متر به شناسایی و جایگزینی عناصر معیوب در این مورد کمک می کند. در موارد نادر، آسیب می تواند آنقدر جدی باشد که نیاز به تعویض کامل اینورتر نور پس زمینه باشد.

4. آسیب به ماتریس صفحه نمایش

ناخوشایندترین آسیب به تلویزیون، آسیب به ماتریس صفحه نمایش آن است. این پدیده می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. آسیب مکانیکی ممکن است پس از برخورد یک جسم خارجی به صفحه یا افتادن یک جسم روی تلویزیون رخ دهد و عناصر ماتریس نیز می توانند بسوزند، در هر دو حالت توانایی تلویزیون برای بازتولید تصاویر از بین می رود.
تعویض ماتریس صفحه نمایش در تلویزیون یک کار نسبتاً پرهزینه و اغلب غیرعملی است و معمولاً تصمیم می‌گیرد تلویزیون را با یک دستگاه جدید جایگزین کنید.

  خلاصه بازی پرسپولیس 2 - آلومینیوم اراک 0

5. آسیب به مادربرد

نه تنها رایانه های خانگی و لپ تاپ ها به مادربرد مجهز هستند، بلکه در تلویزیون ها نیز مجهز هستند. اغلب مادربرد در تلویزیون ها برد اصلی نامیده می شود. می توان فرض کرد که خرابی مادربرد همچنین می تواند منجر به از دست دادن توانایی تلویزیون در بازتولید تصویر شود، زیرا بسته به ماهیت نقص، علائم می تواند بسیار باشد.
متنوع باشید
اگر خرابی مادربرد در مدار تبدیل و انتقال سیگنال ویدیویی رخ دهد، تصویر صفحه کاملاً از بین می رود. از آنجایی که برای تشخیص خرابی مادربرد و تعمیر بعدی آن، جداسازی دستگاه ضروری است، توصیه می شود برای این کار از تعمیرگاه مجرب و مجرب کمک بگیرید.

اگر ساکن کرج و مناطق اطراف هستید، برای تعمیر انواع تلویزیون کافیست با تابان سرویس تماس بگیرید. تعمیر خانگی تلویزیون ال جی در کرج و تعمیر خانگی تلویزیون سامسونگ در کرج با نازلترین قیمت.
تلفن: 09121675120
www.tabanservice.com

انتهای گزارش/

دیدگاهتان را بنویسید