250 فارغ التحصیل با دوره کارآموزی در شرکت دانش بنیان وارد بازار کار می شوند

1081873 فقط خبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، حسن حسین علیپور، مدیر شرکت دانش بنیان چهره با تاکید بر نقش شرکت های دانش بنیان در افزایش اشتغال و کارآفرینی، خاطرنشان کرد: با تغییر ساختار شرکت ها در دهه اخیر در ایران در رابطه با استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان، شکاف بین دانشگاه ها و صنعت را بیشتر کرده است، به طوری که انتقال دانش مورد نیاز نیروی کار این نوع شرکت ها برای دانشگاه ها به دانشجویان با چالش های جدی مواجه است.

وی بیان کرد: گروه ما از سال 1388 اقدام به ایجاد یک شبکه اجتماعی کاملا حرفه ای و تخصصی به نام Face کرده است که ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان است که هدف اصلی آن شبکه سازی حرفه ای و انتقال تجربه و دانش، بالا بردن سطح آموزش است. بازار کار، رشد فردی و کمک به ایجاد مشاغل بیشتر برای جوانان گرانقدر کشورمان.

این جوان کارآفرین یادآور شد: از شهریور 1400 که فیسد به صورت رسمی وارد بازار شد تا به امروز حدود 18 هزار دانشجو و فارغ التحصیل از سراسر کشور به این شبکه اجتماعی پیوسته اند و در یک ماه گذشته جذب کاربران Faced بسیار سریع بوده است. . در این مدت بیش از 20000 محتوای تخصصی توسط کاربران روبرد تولید و منتشر شد و در خرداد ماه تقریباً 250 کارآموز از طریق روبرد وارد بازار کار شدند که نویدبخش پتانسیل بسیار خوبی برای شرکت ها و دانشجویان برای ورود به بازار کار است.

حسین علیپور افزود: در راستای هدف پروژه که شبکه سازی حرفه ای و ورود به بازار کار است، به همت دوستان و مجموعه های فعال از اکوسیستم نوآوری استان قم، نمایشگاه اپلیکیشن و رویداد آموزشی از فروردین امسال و برنامه ریزی در تیرماه اجرا می شود.

  سامانه اس 300 روسیه با جنگنده های اسرائیلی روبرو می شود

مدیر شرکت روبرد تصریح کرد: لازم به ذکر است که قم به عنوان یک شهر علمی و دانشجویی با حدود 40 هزار دانشجوی صنعتی و بیش از 2500 شرکت، کارخانه، واحد صنعتی و استارت آپ ظرفیت عظیمی برای ایجاد اشتغال و پرورش نیروی انسانی متخصص دارد. دوره های کارآموزی وجود دارد. این امر توجه و تمرکز ویژه ما را به استان قم برانگیخت.

وی به مخاطبان اصلی نمایشگاه کاربردی اشاره کرد و گفت: مخاطبان این نمایشگاه دانشجویان، دانش آموختگان و فعالان اکوسیستم نوآوری و فناوری استان هستند که با توجه به سطح برگزاری، استقبال گسترده شرکت کنندگان و در معرض دید قرار گرفتن شرکت های مبتنی بر فناوری و دانش، دور از ذهن است.

حسین علیپور اظهار کرد: در این نمایشگاه دانشجویان، فارغ التحصیلان و ذینفعان با شرکت ها و اکوسیستم نوآوری آشنا می شوند و بستر ایجاد شبکه ارتباطی مناسب از طریق شبکه اجتماعی روبارد به آنها داده می شود. در نهایت در روز آخر و با تبدیل شدن به یک رویداد کارآموزی، داوطلبان کارآموزی در نمایشگاه حضور خواهند یافت و با راهنمایی مربیان، مشخصات خود را به روارد ارسال کرده و توسط شرکت ها انتخاب می شوند.

لازم به ذکر است اولین نمایشگاه کارآفرینی و اشتغال استان قم با مشارکت شرکت های فناور و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از 8 تا 31 تیرماه در مجتمع بازار سلام برگزار می شود و شرکت در آن مستلزم ثبت نام است. .

انتهای پیام/4167/

دیدگاهتان را بنویسید