2285 دستگاه آزمایشگاهی برای اجرای حمل و نقل هوشمند در کشور استفاده شد

712 750 فقط خبر

حمل و نقل هوشمند یکی از مهم ترین مولفه های توسعه و پایداری شهرها است. مفهومی که باید برخی از مشکلات ترافیکی جاده های درون و برون شهری را حل کند.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا؛ حمل و نقل هوشمند یکی از مهم ترین مولفه های توسعه و پایداری شهرها است. مفهومی که باید برخی از مشکلات ترافیکی جاده های درون و برون شهری را حل کند.

اما لازمه تحقق این مدل حمل و نقل، ارائه ابزاری است که بتواند فعالان این عرصه را در آزمون روش ها و راهکارها یاری کند. تجهیزات و دستگاه های آزمایشگاهی بهترین و کاربردی ترین این ابزارها هستند و می توانند محققان و فعالان این حوزه را در برداشتن گام های عملیاتی در حوزه حمل و نقل هوشمند یاری دهند.

مجموعه های آزمایشگاهی، دانشگاهی و پژوهشی که در شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری عضویت دارند، تجهیزات و دستگاه های خود را برای مشارکت در این موضوع به اشتراک گذاشته اند و تاکنون 2285 ابزار آزمایشگاهی دستی خود را به این موضوع اختصاص داده اند. حوزه حمل و نقل هوشمند به اجاره یا اشتراکی.

تجهیزاتی مانند جک هیدرولیک، حمام روغن، دستگاه تست مقاومت در برابر ولتاژ، دستگاه تست استقامت مارشال، دستگاه تست افزایش دما و اتصال به زمین، دستگاه تست جریان، دستگاه تست تعیین قیر نقطه اشتعال، “تستر خوردگی فرسایش”، “تستر علامت چرخ”، “سایش سنج پین روی دیسک”، “تستر دینامیک سه محوری”، “تستر ضربه با سرعت بالا” و غیره.

بر اساس آخرین آمار موجود، 74 مجتمع آزمایشگاهی با به اشتراک گذاشتن محصولات و تجهیزات خود و کمک به سازمان های مرتبط با حمل و نقل این صنعت را هوشمندتر کرده اند.

  توسعه روابط دیپلماتیک با ایران یکی از اولویت های مهم سیاست خارجی نروژ است

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید