20 درصد بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب کودکان هستند/ گولان آمیکرون در ایران – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از بخش های جدید بیمارستان امام حسین (ع) این مرکز درمانی را یکی از بزرگترین بیمارستان های شرق تهران دانست و افزود: به صورت شبانه روزی و 24 ساعته. ، ارائه خدماتی است که با توجه به شرایط حاکم بر کشور و نگرانی از گسترش سویه آمیکرون، نیاز به اتخاذ تدابیر ویژه و تجهیز این مرکز بود.

وی از افتتاح واحد مراقبت های ویژه جدید در بیمارستان امام حسین(ع) خبر داد و افزود: در حال حاضر ظرفیت بخش های مراقبت ویژه این بیمارستان به 60 تخت رسیده است و نکته مهم در این مرکز وجود بخش های ویژه است. اهميت دادن. واحد برای کودکان.”

عین اللهی در خصوص شتاب دهنده خطی و دستگاه پرتودرمانی میکروسکوپی (X 9) که در این بیمارستان راه اندازی شد، گفت: این دستگاه مدرن ترین و دقیق ترین دستگاه پرتودرمانی است که برای اولین بار در مرکز آموزشی درمانی دانشگاه نصب و مورد استفاده قرار گرفت. در تهران بالغ است و برای درمان انواع تومورهای سرطانی قابل استفاده است.

وزیر بهداشت تصریح کرد: در طرح ملی عدالت و تعالی بهداشت و درمان، تجهیزات لازم مراکز درمانی و همه مردم کشور با همکاری سایر دستگاه ها به تجهیزات مدرن دسترسی داشته باشند.

وی با اشاره به سایر پروژه های عمرانی بیمارستان امام حسین (ع) گفت: نقش خیران با حمایت وزارت بهداشت در پیشبرد و راه اندازی طرح های درمانی بی بدیل است و نظام سلامت همواره قدردان این عزیزان است. . مال کسی.”

وزیر بهداشت در خصوص شیوع بیماری عروق کرونر در کشور گفت: با شیوع بیماری امیکرون در سایر کشورها سمینارهایی با حضور روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار و آمادگی کامل اعلام شد.

  اعلام آمار واحدهای مسکونی خالی از سکنه اشخاص حقوقی به سازمان امور مالیاتی - اندیشه معاصر

عین اللهی با تاکید بر لزوم پوشش کامل واکسن برای جلوگیری از ابتلای مردم به امیکرون، گفت: تاکنون 135 میلیون دوز واکسن به کشور تزریق شده که 90 درصد نوبت اول و 80 درصد نوبت دوم دریافت کرده اند. 28 درصد از نوبت سوم «این آمار در تهران گزارش شده است: 93 درصد از دوز اول تزریق، 85 درصد از دوز دوم تزریق و 35 درصد از دوز سوم تزریق.

وی ادامه داد: تدوین دستورالعمل ها و توصیه به مردم برای رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و عدم شلوغی از دیگر وظایف وزارت بهداشت است که تا 3 هفته آینده مردم باید بیشتر به آن توجه کنند.

عین اللهی درمان را یکی دیگر از وظایف وزارت بهداشت در بحران عروق کرونر عنوان کرد و افزود: خدمات پزشکی باید در اختیار همه مبتلایان به بیماری عروق کرونر باشد. موضوع مهم در موج جدید بیماری و شیوع سویه اومیکرون، ابتلای نزدیک به 20 درصدی کودکان به ویژه کودکان زیر 2 سال است و از مردم می خواهیم در صورت مشاهده کوچکترین نشانه ای از این بیماری با کودکان تماس نگیرند. .

وی در پایان با اشاره به وجود تخت های بیمارستانی کافی برای ارائه خدمات در زمان بحران، گفت: در صورت مشاهده علائم خفیف نیازی به مراجعه به مراکز درمانی و افراد مبتلا به بیماری و گروه های پرخطر در صورت مشاهده علائم در اولویت مراجعه نیست. در مراکز درمانی هستند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263805

دیدگاهتان را بنویسید