2 طرح دانش بنیان و اشتغالزا در دانشگاه جهرم راه اندازی شد

773 543 فقط خبر

خجت الاسلام عباس زاده در گفتگو با آنا:

سرپرست دانشگاه جهرم از راه اندازی 2 طرح دانش بنیان و اشتغال زایی در این دانشگاه خبر داد.

حجت الاسلام محمد عباس زاده در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا، با اعلام این خبر گفت: با موافقت وزیر جهاد کشاورزی با طرح دانش بنیان و اشتغال زایی کلینیک تخصصی و مرکز مشاوره کشاورزی و احداث و راه اندازی. گلخانه توت فرنگی هیدروپونیک، مراحل اولیه راه اندازی این کلینیک و راه اندازی آن. این کار در دانشگاه جهرم انجام شد.

وی گفت: در جلسه اخیر نماینده مردم جهرم و حفار در شورای اسلامی با وزیر جهاد کشاورزی، وی با طرح پیشنهادی دانشگاه جهرم با عنوان «ساخت و راه اندازی گلخانه هیدروپونیک توت فرنگی» موافقت کرد. همچنین کلینیک تخصصی و مرکز مشاوره کشاورزی دانشگاه جهرم.

سرپرست دانشگاه جهرم خاطرنشان کرد: اجرای این طرح خدمات موثری را به کشاورزان ارائه می کند و زمینه ارتباط دانشگاه و جامعه را بیشتر می کند.

رئیس کلینیک تخصصی و مرکز مشاوره کشاورزی دانشگاه جهرم نیز به خبرنگار آنا گفت: در ادامه حرکت پویای باغبانی و کشاورزی شهرستان جهرم با توجه به سوابق و تجربه، طرحی به وزیر کشور و وزیر ارائه می شود. جهاد کشاورزی در خصوص مجوز ساخت و راه اندازی کلینیک مشاوره کشاورزی و تعهد مساعدی برای تامین تجهیزات و اعتبارات صورت گرفته است.

علی اکبر باقریان اظهار داشت: در حال حاضر فضای فیزیکی کلینیک تخصصی و مرکز مشاوره کشاورزی دانشگاه جهرم در ساختمان پیمان غدیر دانشگاه جهرم واقعی شده و هر روز با کمک تجهیزات انبار و تجهیزات آزمایشگاهی در حال سرویس دهی است.

  قیمت سکه و قیمت طلا امروز سه شنبه 7 آذر 1400 + جدول - اندیشه معاصر

وی تصریح کرد: باغدارانی که در زمینه کشاورزی سوال دارند می توانند با مراجعه به کلینیک مشاوره لازم را دریافت کنند.

رئیس کلینیک تخصصی و مرکز مشاوره کشاورزی دانشگاه جهرم تاکید کرد: در ادامه فعالیت این کلینیک بخش خصوصی نیز کمک خواهد کرد و با توجه به جلساتی که با تولیدکنندگان برندهای مطرح کود و سم داشتیم. در داخل کشور، با نظارت دانشگاه این شرکت ها مقرر شد که برند کود و تولید سم به نام دانشگاه جهرم و عواید حاصل از فروش آن به عنوان درآمد انحصاری دانشگاه هزینه شود. .

باقریان تصریح کرد: در گام بعدی علاوه بر خدمات مشاوره ای کودها و سموم، آنالیز کودها و سموم، پایش آب، خاک و برگ نیز به همت بسیج جهاد کشاورزی شهرستان جهرم انجام می شود. در این آزمایشگاه علاوه بر آنالیز و کمبود غذا برای درختان و گیاهان، نظارت بر بازار کود، پایش آفات و بیماری ها و علف های هرز برای کاهش هدر رفت منابع کشاورزی انجام می شود.

انتهای پیام/4078/

دیدگاهتان را بنویسید