2 ستاره که توسط دایره های متحدالمرکز احاطه شده اند

جیمز وب یکی دیگر از شگفتی های جهان را آشکار کرد.

42310 228 فقط خبر

تلسکوپ جیمز وب اخیراً تصویری دیدنی از حلقه های کیهانی در اطراف 2 ستاره را ثبت کرده و به زمین ارسال کرده است.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، ناسا با انتشار جدیدترین تصاویر ارسالی تلسکوپ تحقیقاتی جیمز وب، باز هم علاقه مندان به نجوم و اجرام آسمانی را شگفت زده کرد. در تصاویر اخیری که جیمز وب مخابره کرده است، حلقه هایی از غبار کیهانی در اطراف دو ستاره دیده می شود.

این حلقه ها در اطراف این ستاره ها قرار گرفته اند که گویی آنها را احاطه کرده اند. پس از بررسی دقیق این حلقه ها، تعدادی از دانشمندان اعلام کردند که غبار کیهانی در اطراف این دو ستاره مانند حلقه های روی تنه درخت است که با استفاده از آن می توان سن درخت را تعیین کرد. غبار کیهانی که در تصویر ارسال شده توسط جیمز وب مشاهده می شود در واقع 17 حلقه متحدالمرکز است. دانشمندان ستاره هایی مانند دو ستاره در مرکز این حلقه ها را با نام Wolf-Rayet 140 می شناسند.

بیشتر بخوانید:

فضاپیمای دارت مسیر یک سیارک خطاکار را تغییر داد

به گفته ناسا، وجود این گروه از ستارگان در کهکشان راه شیری بسیار نادر است. این دسته از ستارگان به جای مدار دایره ای مداری کشیده دارند و به همین دلیل وقتی دو ستاره با این ویژگی به هم نزدیک می شوند، گرد و غبار کیهانی به شکل حلقه های متحدالمرکز در اطراف آنها تشکیل می شود. این پدیده به قدری خاص و منحصر به فرد است که دانشمندان آن را شبیه اثر انگشت می دانند. مطالعات نشان می دهد که هر 8 سال یکبار یک پدیده مشابه زمانی رخ می دهد که دو ستاره از خوشه Wolf-Rayet 140 به یکدیگر نزدیک می شوند و هر بار که حلقه جدیدی تشکیل می شود.

  لزوم نیاز به ابزارهای مختلف در ایجاد امنیت در پارک ها / ایجاد فضای امن و فرهنگی در پارک ها نیازمند همکاری سایر نهادها است - اندیشه معاصر

تا زمانی که جیمز وب به فضا پرواز کرد و نقاط مختلف کیهان را با این تلسکوپ مشاهده کرد، دانشمندان تنها دو حلقه از این مجموعه را مشاهده کرده بودند. در زیر تصویر ارسال شده توسط تلسکوپ جیمز وب را مشاهده می کنید:

2 ستاره که توسط دایره های متحدالمرکز احاطه شده اند

انتهای پیام/4144

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید