1401 جدول بودجه به تصویب مجلس رسیده است

کلیباف: 1401 جدول بودجه به تصویب مجلس رسیده است

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با انتقاد از اینکه چرا درخواست نمایندگان برای اولویت بندی طرح بازنگری در روند بررسی بودجه در دستور مجلس قرار نگرفته است، گفت: امسال مجلس به جداول مربوط به این موضوع نگاه نکرد. بودجه 1401 و در ژوئن اعلام شد.

من گزارش میدم اعتدالمحمدمهدی مفتح در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) طی یادداشتی با استناد به ماده 16 آیین نامه داخلی گفت: رئیس مجلس برای اجرای آیین نامه سوگند یاد کرده است. ما طرحی را برای تغییر روند بررسی بودجه تنظیم کرده ایم و در نامه ای به امضای 67 نماینده و با استناد به قانون 100، اولویت بررسی را درخواست کرده ایم.

وی افزود: بر اساس این طرح تصمیمات بودجه، تبصره ها و جداول به صورت جداگانه در نظر گرفته می شود. این با تاکید رهبری بر اصلاح ساختار بودجه همگام است. این اصلاح ساختاری جداول و تصمیمات جلسات فردی را اصلاح می کند. مجلس امسال به کدام یک از جداول می پردازد؟ شرایط به گونه ای است که توده های خرداد اعلام شده که خلاف قانون است.

محمدباکر کلیباف رئیس مجلس در واکنش به این ابلاغیه گفت: جداول و تبصره های ابلاغی مصوب مجلس است که به تایید شورای نگهبان می رسد و به دولت ابلاغ می شود، پس نگویید مصوبه مجلس نیست. مجلس، و این دور از انصاف است. امسال اولین سالی بود که مجلس جداول را با تمام مشکلات بررسی و تصویب کرد.

و افزود: من به عنوان نماینده مردم حرف شما را در اصل قبول دارم. بودجه به معنای اعداد و متنی است که می توان آنها را جداگانه بررسی کرد. با این حال درخواستی به شورای حاکمیتی ارائه شده است که 17 پروژه در اولویت بررسی قرار گیرد و در صورت بررسی، رسیدگی به طرح ها و لوایح باقی مانده به تعویق بیفتد.

  آمریکا ۱۳ شرکت مرتبط با بخش انرژی ایران را تحریم کرده است

وی افزود: به عنوان مثال مجلس با بررسی بودجه دو شورا موافقت کرده است اما تغییر نحوه کار هنوز بررسی نشده است. با کمی حوصله جلو برویم و این پیشنهادات محقق خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید