10 سازمان آمریکایی: بایدن به ایران شجاعت نشان داد.

1078005 فقط خبر

به گزارش آنا، بیش از 10 سازمان ملی روز جمعه نامه‌هایی به جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا ارسال کردند و از او خواستند «رهبری سیاسی و شجاعت» نشان دهد و توافق هسته‌ای با ایران را نجات دهد و متعجب بودند که چرا او این اجازه را می‌دهد. سیاست داخلی آمریکا باید از احیای مجدد «توافق معقول منع اشاعه» جلوگیری کند.

در این نامه آمده است: «از آنجایی که سازمان‌ها به صورت دیپلماتیک متعهد به جلوگیری از تجهیز ایران به سلاح‌های هسته‌ای هستند، ما عمیقاً نگران پیامدهای این توسعه برای عدم اشاعه هستیم.» اکنون بیش از هر زمان دیگری، مدیریت و شجاعت سیاسی برای جلوگیری از نابودی توافق و اجتناب از پیامدهای احتمالی آن – جنگ با ایران یا ایران مجهز به سلاح هسته‌ای – مورد نیاز است.

بر اساس گزارش اندیشکده آمریکایی Responsible Statecraft، گروه هایی از جمله J Street، The Indivisible و موسسه Quincy for Responsible Statecraft افزودند که خود بایدن و بسیاری از مقامات ارشد دولتی قبلاً گفته بودند که خروج ترامپ از توافق یک فاجعه است. در این نامه آمده است: «برخی از این مقامات همچنین خاطرنشان کردند که مخالفان توافق بر ترامپ فشار می‌آورند تا قرص‌های سمی سیاست داخلی ایجاد کند، مانند قرار دادن سپاه در فهرست به اصطلاح «گروه‌های تروریستی». هدف این است که ورود مجدد به توافق برای هر جانشین دشوار شود.

آنها افزودند: «بسیار شگفت‌انگیزتر است که دولت شما به این حرکت سیاسی اجازه داد تا از تجدید حیاتی استراتژیک برجام جلوگیری کند» و سپس گفتند: ایران بازیگر خطرناکی است، اما اگر وجود داشت خطرناک‌تر بود. سلاح های هسته ای.

  مرخصی معلمان بازنشسته در سال 1400 پرداخت می شود

این گروه ها تاکید کردند که بایدن در نهایت مسئول شکست برجام خواهد بود، زیرا این تنها راه دیگری برای مضاعف کردن استراتژی فشار حداکثری ترامپ است که آن را “زخم ایجاد شده توسط آنها” نامیدند.

نانسی پریش، مدیر اجرایی «اقدام زنان برای جهت‌های جدید»، یکی از امضاکنندگان گفت: «رئیس‌جمهور بایدن، ما از شما می‌خواهیم مذاکرات خود را دو برابر کنید و به توافق ایران پایان دهید تا دیر نشده باشد».

دیلان ویلیامز، معاون ارشد رژیم صهیونیستی گفت: اکثر رای دهندگان یهودی آمریکایی و اجماع سرویس های امنیتی اسرائیل از ازسرگیری توافق در مواجهه با تشدید بحران هسته ای و عدم اطمینان منطقه در نتیجه رویکرد فاجعه بار ترامپ حمایت می کنند. کارگردان سیاست و استراتژی لابی خیابان جی. »

پیش از این 25 رهبر مذهبی در ایالات متحده با صدور بیانیه ای از جو بایدن، رئیس جمهور این کشور خواستند به توافق هسته ای بازگردد. بیانیه ای که توسط کمیته ملی دوستی برای قانون (FCNL) آغاز شد، توسط ائتلافی از رهبران مذهبی و رهبران سازمان های مذهبی در ایالات متحده حمایت شد. در این بیانیه آمده است: «ما از دولت بایدن می‌خواهیم که پای میز مذاکره بماند و شجاعت برداشتن گام‌های متهورانه به سوی صلح را داشته باشد».

در بخشی از این بیانیه همچنین با اشاره به ضرورت لغو تحریم‌ها علیه مردم ایران آمده است: لغو تحریم‌های اقتصادی بر اساس برجام، پایان دادن به رنج انسانی ایرانیان بی‌گناهی که بار عمده بحران اقتصادی را بر دوش گرفته‌اند و اپیدمی داروهای حیاتی کاوید-19. و تجهیزات کمک خواهد کرد.

مذاکرات برای لغو تحریم ها در وین چند ماه است که متوقف شده است. دولت آمریکا از آغاز مذاکرات بارها به جای ارائه ابتکار عملی برای پیشبرد مذاکرات، تلاش کرده است تا کشورهای مختلف را به تاخیر و مانع تراشی در مذاکرات متهم کند. کشورهای غربی به ویژه آمریکا در ماه‌های اخیر و به دنبال توقف مذاکرات در وین، برای متهم کردن ایران و سلب مسئولیت، به رویه معمول متوسل به عملیات روانی و رسانه‌ای شده‌اند.

  ۶ زندانی ایرانی از تایلند به کشور منتقل شدند! - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید