۷ نکته مهم برای خرید کتاب کودک و نوجوان

خرید کتاب کودک یکی از دغدغه های والدینی است که سوالات زیادی در این باره دارند و در این گزارش می خواهیم به برخی از مهم ترین آنها پاسخ دهیم. به خاطر داشته باشید که راه های زیادی برای خرید کتاب کودک وجود دارد یک کتاب کودک از سایت آمو کتابی یا دیجی کالا یا سایت هدود و حتی پیج هایی که در اینستاگرام کار می کنند اقدام کنید اما قبل از آن توصیه می کنیم حتما این مقاله را مطالعه کنید تا خرید بهتری داشته باشید.

۷ نکته مهم برای خرید کتاب کودک و نوجوان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مدران و به نقل از آمو کتابی، سوالات متداول والدین درباره خرید کتاب کودک به شرح زیر است:

  • از چه سنی برای کودکانمان کتاب بخریم؟
  • از چه سنی برای فرزندانمان کتاب بخوانیم؟
  • بهترین ناشران کتاب کودک کدامند؟
  • آیا محدودیتی برای انتخاب کتاب کودک وجود دارد؟
  • آیا باید هر روز برای فرزندانمان کتاب بخوانیم؟
  • مهم ترین معیارهای انتخاب و خرید کتاب کودک از فروشگاه های اینترنتی چیست؟
  • آیا محتوای کتاب ها بررسی می شود؟ و…

در ادامه این مقاله به این سوالات پاسخ خواهیم داد تا با دید و نگرشی بازتر به حوزه کتاب کودک نگاه کنید.

از چه سنی برای کودکانمان کتاب بخریم؟ از چه سنی برایش کتاب بخوانیم؟

این سوالی است که اغلب کارشناسان کتاب می پرسند. به گفته متخصصان، تربیت کودک قبل از بچه دار شدن شروع می شود، بنابراین والدین باید ابتدا خودشان کتاب بخوانند و حتی خواندن کتاب کودک برای کودک در دوران بارداری می تواند بسیار موثر باشد. از این رو، محدودیتی برای شروع خواندن کتاب وجود ندارد و به عبارت دیگر، یک کتاب همیشه خوب است. قبل از بارداری، در دوران بارداری و بعد از تولد، کتاب را بهترین دوست خود و کودکتان بدانید. البته مهم این است که کتاب برای رده سنی کودک شما مناسب باشد که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

محدودیت های انتخاب کتاب کودک چیست؟

یکی از محدودیت های مهم در انتخاب کتاب، جنس جلد و صفحات آن است، در سنینی که کودک می تواند کتاب را در دهان بگذارد یا سعی کند آن را پاره کند، بهتر است برای کودک کتاب هایی بخرید که قابل استفاده باشد. به راحتی می شکند و همچنین اگر کودک آن را در دهان بگذارد برایش خطرناک نخواهد بود. این روزها حتی کتاب هایی تولید می شود که کودک می تواند آن ها را با خود به دستشویی ببرد، به همین دلیل کتاب ها بسیار متنوع است. محدودیت دوم محدودیت موضوعی است که آن هم محدودیت سنی است. موضوعاتی که برای یک کودک 3 ساله مناسب است با موضوعاتی که برای یک کودک 7 ساله مناسب است بسیار متفاوت است زیرا مفاهیمی که برای یک کودک 3 ساله ارائه می شود ممکن است به پیچیدگی موضوعات یک 7 ساله نباشد. – کتاب سالانه کودکان. بنابراین در هنگام خرید باید به رده بندی سنی روی جلد کتاب توجه کرد و کتابی را خریداری کرد که برای مطالعه کودک آماده باشد.

از چه نسخه هایی بخریم؟

در کشور ما انتشارات خوبی در زمینه کتاب کودک وجود دارد، هر چند سال هاست که بیشتر آنها سعی کرده اند بالاترین کیفیت محتوا و چاپ را به مخاطبان خود ارائه دهند. ناشران مانند افوگ، نردبان، مهرسا، پرتقال، انتشارات طلایی، هوپا، با عبدالهان، قادیانی و غیره. جزو بهترین ناشران کتاب کودک هستند که کتاب های متنوعی از کتاب داستان گرفته تا کتاب کار و کتاب های آموزشی منتشر کرده اند.

۷ نکته مهم برای خرید کتاب کودک و نوجوان

آیا باید هر روز برای فرزندانمان کتاب بخوانیم؟

یکی از مهمترین عناصر در تربیت کودک به عنوان کتابخوان این است که سعی کنیم هر روز و در هر مکان برای او کتاب بخوانیم تا اهمیت کتاب و کتابخوانی ملکه ذهن او شود. حتی داشتن یک کتابخانه اختصاصی از کتاب برای فرزندتان باعث می شود که او با اشتیاق شما را به خرید کتاب کودک سوق دهد و از شما بخواهد که برای او کتاب بخوانید. کتابخوان کودک فواید زیادی دارد که در این مقاله به آنها اشاره نشده است، اما قطعا باید جزو اهداف شما باشد.

آیا محتوای کتاب ها بررسی می شود؟

نظارت دقیقی هم از سوی موسسات مربوطه و هم از سوی کتابفروشان معتبر بر روی محتوای ارائه شده برای کودکان وجود دارد، اما همیشه باید خودتان محتوای کتاب را بررسی کنید و سپس اقدام به خرید کنید زیرا محتوا مهمترین چیز است.

مهم ترین معیارهای انتخاب و خرید کتاب کودک از فروشگاه های اینترنتی چیست؟

همانطور که در بالا گفتیم، مهم ترین نکته در هنگام خرید کتاب، کیفیت محتوای آن است. با توجه به اینکه والدین از محتوای اکثر کتاب هایی که خریداری می کنند آگاهی ندارند، مهم است که فروشگاه اینترنتی بتواند اطلاعات کافی را در اختیار والدین قرار دهد. به عنوان مثال در فروشگاه اینترنتی کتاب کودک و نوجوان https://amooketabi.ir ذکر شده که محتوای کتاب کودک توسط کارشناسان مجموعه تضمین شده است اما مجددا به صورت کامل هر دو به صورت متنی و تصاویر و فیلم ها همه کتاب ها برای والدین توضیح داده شده است که می تواند انتخاب را بسیار آسان کند. علاوه بر این، بسیاری از فروشگاه های کتاب کودک مانند کیت باک، کتاب هذه یا آمو کتابی مشاوره خرید آنلاین رایگان کتاب را ارائه می دهند و والدین را در انتخاب خود راهنمایی می کنند. درست است که سوالات زیادی در این مورد در ذهن والدین وجود دارد، اما ما سعی کرده ایم به بهترین شکل ممکن به این سوالات پاسخ دهیم. اگر سوالی دارید در نظرات با ما در میان بگذارید.

  اعلام آمادگی واحد الکترونیکی توانبخشی دانشگاه های بنگلادش

دیدگاهتان را بنویسید