یک کلینیک روان درمانی و خدمات روانشناختی/مشاوره برای عموم مردم باز خواهد شد

گروه استان های خبرگزاری آنا; با توجه به اهمیت و جایگاه مشاوره در سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی، مراکز مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه مشاوره و روانشناسی در هفت محور کلی (ساختار فیزیکی، تجهیزات مرکز، نیروی انسانی، ساختار اداری، ارباب رجوع). وضعیت پذیرش، فعالیت های حمایتی و آموزش، فرآیند مشاوره) و 40 شاخص ارزیابی و رتبه بندی شدند. این در حالی است که مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد بر اساس ارزیابی انجام شده توسط تیم 20 نفره از مدیران اعزامی از سوی سازمان مرکزی دانشگاه، موفق به کسب رتبه سای در سطح واحد ویژه شده است.

حسن نیکرنگ رئیس مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد در گفت وگو با خبرنگار گروه استانی خبرگزاری آنا در خرم آباد، در این باره گفت: در محیط دانشگاه که یک محیط تخصصی است و جایگاه نخبگان هر کشور، داشتن یک تیم متخصص که قادر به حل تعارضات داخلی، مشکلات عاطفی، فکری، اختلالات تحصیلی و غیره باشد، ضروری و مسلم است.


بیشتر بخوانید:

ایجاد محیطی امن برای مشاوره با کمک اساتید برجسته

4 پیشنهاد برای تقویت مراکز مشاوره

ارائه خدمات مشاوره در قطب روانشناسی شرق ایران


وی افزود: مرکز مشاوره و خدمات تخصصی روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد نیز در تلاش است تا با بهره گیری از نیروهای متخصص و اعضای هیات علمی دانشگاه در جهت ارتقای سلامت روان دانشجویان گام بردارد. زیرا معتقد است تأمین سلامت روان دانش آموزان جوان ضمن تأثیر مستقیم بر رشد و شکوفایی نیروی انسانی ارزشمند، بستر مساعدی را برای آموزش و پژوهش مؤثر نیز فراهم می کند.

مسئول مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد درباره تاریخچه تاسیس این مرکز گفت: مرکز مشاوره دانشجویی این واحد دانشگاهی از سال 1384 به صورت پاره وقت فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 1386 با با تغییر در ساختار سازمانی دانشگاه، مرکز مشاوره رسماً تمام وقت شد و تخصص شروع شد.

  راه حلی برای لحظاتی که زمان رو به اتمام است! - اندیشه معاصر

نیکرنگ تصریح کرد: مراکز مشاوره به پیشگیری از موانع رشد روانی دانشجویان از جمله آسیب شناسی و ارتقای انگیزه پیشرفت تحصیلی در دانشکده ها توجه ویژه دارند. زیرا توجه به سلامت روان بیش از جسمانی اهمیت دارد و تا حد زیادی تامین کننده سلامت جسمانی دانش آموزان است.

وی درباره خدمات ارائه شده در مرکز مشاوره دانشجویی واحد خرم آباد توضیح داد: مشاوره فردی شامل انواع مشاوره خانواده، عاطفی- رفتاری، مذهبی، حقوقی، تحصیلی، آموزشی، پزشکی (تغذیه و رژیم درمانی)، روانسنجی و مشاوره کارآفرینی است که قبلی در طول ترم تحصیلی و تمام روزهای هفته به صورت رایگان به دانشجویان ارائه می شود. خدمات مشاوره ای نیز در روزهای زوج در خوابگاه دخترانه فاطمیه دانشگاه ارائه می شود.

یک کلینیک روان درمانی و خدمات روانشناختی/مشاوره برای عموم مردم باز خواهد شد

مسئول مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کورم آباد کارگاه آموزشی مهارت های زندگی شامل مهارت های خودآگاهی، همدلی، مقابله با استرس، تفکر خلاق، حل مسئله، مدیریت هیجان، تفکر انتقادی، ارتباط موثر، اتخاذ راه حل، روابط بین فردی را برگزار می کند. وی از دیگر خدمات ارائه شده در این مرکز گفت: با توجه به نیاز و نیاز دانشجویان در طول ترم، برای دانشجویان مجرد با کمک اساتید مجرب برگزار می شود.

نیکرنگ وجود کتابخانه تخصصی مرکز مشاوره دانشجویی با صدها عنوان کتاب تخصصی را از دیگر امکانات مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کورم آباد برشمرد که دانشجویان با ارائه کارت دانشجویی می توانند از آن استفاده کنند.

وی گفت: مرکز مشاوره دانشجویی واحد خرم آباد با توجه به فراوانی سوالات و مشکلات دانشجویی و وضعیت مالی آن به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی و فردی و افزایش سطح پیشرفت تحصیلی دانشجویان در هر نیمسال تحصیلی اقدام به تهیه و تنظیم می کند. انتشار، تکثیر و توزیع بروشورها و جزوات متعدد و برگزاری سخنرانی و پرسش و پاسخ با حضور کارشناسان و اساتید مجرب و همچنین نشریه «پیام المساشیر» با نام «امید» منتشر و با اولویت در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. مسائل روز در طول ترم

  قهرمانی لیگ برتر فوتبال در نبرد با آهن تراکتور و تراکتور در نفت فولادشهر/ مسجد سلیمان از شکست مقابل نساجی فرار کرد.

بیشتر بخوانید:

ایجاد کلینیک مشاوره و خدمات روانشناسی

ارائه خدمات رایگان انتخاب صندلی به پذیرفته شدگان کنکور سراسری

ارائه خدمات مشاوره رایگان به دانشجویان و عموم مردم


رئیس مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد درباره برنامه های آتی این مرکز گفت: مرکز مشاوره در نظر دارد در سال 1401 کلینیک روان درمانی و خدمات روانشناسی در شهر خرم آباد راه اندازی کند تا علاوه بر با ارائه خدمات به دانش آموزان و خانواده های آنها، می توانند به عموم مردم نیز خدمات ارائه دهند.

به گزارش آنا، با توجه به اهمیت و جایگاه مشاوره در سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی و با توجه به اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی بیش از 200 دفتر و مرکز مشاوره با حضور 1500 مشاور در خدمت دانشگاهیان هستند و این سازمان را گسترش می دهند. نظارت بر کیفیت فعالیت های مرکز مشاوره در اولویت برنامه ریزی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی است.

در همین راستا و برای اولین بار کلیه مراکز مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی توسط تیمی متشکل از 20 نفر از سرپرستان مشاور و روانشناسی واجد شرایط از بهمن ماه 1400 در هفت حوزه کلی (ساختار فیزیکی، تجهیزات مرکز، نیروی انسانی، ساختار اداری، وضعیت دریافت مشتری، فعالیت های حمایتی و آموزش، فرآیند مشاوره) و 40 شاخص ارزیابی و رتبه بندی شدند. در طراحی این شاخص ها با مراجعه به مستندات و آیین نامه های قبلی مراکز مشاوره امین دانشگاه آزاد اسلامی از تمامی ویژگی های استاندارد و جامع برای فعالیت یک مرکز مشاوره تخصصی استفاده شده است.

  بوتولیسم چیست و علت آن چیست؟ - اندیشه معاصر

رتبه بندی و نتایج این ارزیابی ها در مراسمی با حضور دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و فرزاد جهان بین معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و 12 مرکز مشاوره برجسته، برجسته، موفق و مشتاق در ویژه اعلام شد. واحدهای دانشگاهی سطح اول و دوم تقدیر شدند.

مشاهده کارنامه رتبه های برتر مراکز مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی در سطح ویژه

12 مرکز مشاوره برتر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در ارزیابی سرپرستی و رتبه بندی سازمان مرکزی در سطوح ویژه یک و دو با رتبه های ممتاز، برتر، موفق و آرزومند به شرح زیر در محل دانشگاه آزاد اسلامی مشهد اعطا شدند. شاخه.

گروه های سطح ویژه دانشگاه آزاد اسلامی

مرکز مشاوره واحد اهواز امتیاز عالی

مرکز مشاوره واحد بندرعباس رتبه برتر

مرکز مشاوره واحد کرمان رتبه موفقی دارد

مرکز مشاوره خرم آباد رتبه سای

واحدهای سطح اول دانشگاه آزاد اسلامی

مرکز مشاوره واحد بهبهان با رتبه عالی

برترین مرکز مشاوره آزادشهر

مرکز مشاوره زنجان رتبه موفقی دارد

مرکز مشاوره آیت الله آملی، رتبه سای

دانشگاه آزاد اسلامی واحد سطح دو

مرکز مشاوره واحد تربت جم دارای رتبه عالی می باشد

رتبه برتر مرکز مشاوره واحد فردوس

مرکز مشاوره واحد ارسنجان رتبه موفق

مرکز مشاوره زابل رتبه سای

انتهای پیام/4062/

دیدگاهتان را بنویسید