یک کشتی از ایران برای هوتوها در یمن گرفتیم

نیروی دریایی آمریکا امروز (یکشنبه) اعلام کرد که یک کشتی با منشاء احتمالی ایرانی حاوی نزدیک به 40 تن مواد خام برای تولید سلاح برای هوتوها از یمن (انصارولا) را توقیف کرده است.

آمریکا: یک کشتی از ایران به هوتوها در یمن گرفتیم

بر اساس گزارش ها اعتدالفرماندهی سپاه پنجم تفنگداران دریایی آمریکا در بحرین امروز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشتی حامل حدود 40 تن کود شیمیایی است که می‌توان از آن برای ساخت تسلیحات استفاده کرد و ایران را در مسیری که قبلاً قاچاق شده بود ترک کرد و به شورشیان حسین منتقل شد. یمن مورد استفاده قرار گرفته، متوقف و ممنوع شده است.

بر اساس بیانیه ناوگان پنجم آمریکا، نیروی دریایی آمریکا سال گذشته این کشتی را هنگام حمل سلاح به هوتوهای یمن توقیف کرد و آن را به گارد ساحلی یمن تحویل داد، اما سه شنبه آن را در آب های بین المللی در دریای عمان توقیف کرد. وی در حین حمل حدود 40 تن کود شیمیایی “کود اوره” ردیابی و ضبط شد.

بر اساس این بیانیه در این عملیات: ناوشکن و ناو گشتی مجهز به موشک هدایت شونده آمریکایی این «کشتی بدون تابعیت در حال عبور از ایران در مسیری که در طول تاریخ برای حمل سلاح به هوتوها در یمن استفاده می شد» متوقف و توقیف شد. “

در این بیانیه آمده است: «نیروهای آمریکایی 40 تن (36300 کیلوگرم) کود اوره، یک ترکیب شیمیایی برای مصارف کشاورزی و نظامی (به عنوان ماده خام برای تولید مواد منفجره) را کشف و ضبط کردند.

  چه غذاهایی حاوی ویتامین B2 هستند؟ - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید