یک نماینده پارلمان استرالیا ملکه الیزابت را “استعمارگر” خواند.

یک سناتور محلی استرالیایی الیزابت دوم را به عنوان یک ملکه “استعماری” توصیف کرد که در پارلمان این کشور سوگند یاد کرد.

829 721 فقط خبر

به گزارش گروه جهانی خبرگزاری آنا، لیدیا تورپ، سناتور بومی استرالیا، الیزابت دوم ملکه انگلیس را ملکه ای «استعمارگر» توصیف کرد و هنگام ادای سوگند در پارلمان استرالیا مشت خود را به نشانه قدرت سیاهان بالا برد.

به گزارش روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، ثورپ، سناتور حزب سبز از ویکتوریا، صبح روز دوشنبه (اول اوت) هنگام سوگند خوردن برای خدمت به پادشاه 96 ساله بریتانیا که هنوز رئیس دولت استرالیا است، به وضوح تمایلی نداشت. زمانی که با ملکه انگلیس سوگند وفاداری یاد کرد، کلمه “استعمارگر” را اضافه کرد که در سوگند رسمی وجود نداشت.

سپس سو لاین، رئیس سنای کارگر از او خواست که سوگند یاد شده را همانطور که روی کاغذ چاپ شده است، تکرار کند. او در تلاش دوم به درستی خطوط را دریافت کرد، اما بعداً در توییتی نوشت که “سلطنت هرگز رها نشد” و تصویری از خود را با مشت بلند شده به اشتراک گذاشت.

این سناتور استرالیایی از مبارزان برجسته حقوق بومیان در کشورش است و قبلاً در مورد قانون اساسی این کشور سؤالاتی را مطرح کرده بود. بند 42 قانون اساسی استرالیا بیان می کند که هر سناتور و هر عضو مجلس نمایندگان باید قبل از تصدی کرسی خود سوگند وفاداری بگیرند که برای تغییر آن نیاز به رفراندوم دارد.

استرالیا در سال 1901 از حاکمیت بریتانیا استقلال یافت، اما هرگز مانند برخی از مستعمرات دیگر به یک جمهوری تمام عیار تبدیل نشد. استرالیا برای بیش از 100 سال مستعمره بریتانیا بود که طی آن هزاران بومیان استرالیا کشته و آواره شدند.

  حضور کارگران موی تای در ضیافت سفارت ایران در امارات

ثورپ همچنین در اولین مراسم سوگند خود در سال 2020 گفت که جامعه او از لحظه ای که او باید با استعمارگر وفاداری کند هیجان زده نشده است.

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید