یکی از راه های مبارزه با فساد کاهش اقتصاد دولتی است

قالیباف: یکی از راه های مبارزه با فساد کاهش اقتصاد دولتی است

من گزارش میدم اعتدالمحمد باکر کلیباف، رئیس شورای اسلامی شهر صبح امروز (جمعه 7 مرداد) در همایش سراسری آزادگان در موصل 2 (عملیات کیبر) گفت: خوشبختانه در بهترین همسنگران، دوستان و دوستانم بودم. همرزم من باش، خدای بزرگ را شاکرم که این توفیق نصیبم شد.

رئیس شورای اسلامی شهر ادامه داد: تعداد قابل توجهی از رزمندگانی که از سراسر کشور در عملیات خیبر شرکت کردند از استان خراسان بودند، چرا که هم یگان‌های امام رضا(ع) و هم لشکر نصر در عملیات خیبر بیشترین – عمیق‌ترین و بیشترین حضور را داشتند. دورترین قسمت پیشانی

رئیس قوه مقننه در ادامه با یادآوری اولین روز مبادله آزاد شد و گفت: روند مبادلات آزاد شده 2 ساعت به طول انجامید و این اولین گروه آزادگانی بود که قصد ورود به کشور را داشتند، چند گروه پشت سیم خاردارها بودند تا این که نوبت آنهاست که آنها را نام ببرند بخوانید و وارد کشور شوید. در مدت 2 ساعتی که منتظر آمدن آزادگان بودیم، احساس بسیار خاصی داشتیم. آزادگانی که وارد کشور شدند بلافاصله سرزمین ایران عزیزمان را بوسیدند و واقعا لحظه ای فراموش نشدنی بود.

رئیس شورای اسلامی شهر گفت: آن روزها که آزادگان وارد ایران شدند همه خوشحال بودند اما در چهره و قلب و زبان همه غم بزرگی در کنار همه خوشحالی دیده می شد و آن این بود که همه آزادگان بودند. متاسفم که چرا یک بار به کشور برگشتیم و متوجه شدیم که اماممان در قید حیات نیست و این بزرگترین غم مردم آزاد بود و قبل از اینکه بگویند اعضای خانواده ما کجا هستند گفتند: حیف که آمدیم اماممان. دیگر با ما نیست.”

کلیباف گفت: دوران اسارت دوران بسیار آموزنده و تاریخی برای آزادگان بود که با همه سختی ها تکرار نشدنی است.

وی با اشاره به آشنایی خود با مرحوم ابوترابی گفت: در زمان جنگ تحمیلی در جاده اهواز – خرمشهر که آب از روی جاده می گذشت، باید در ایستگاه راه آهن شکافی ایجاد می شد تا آب تخلیه و خارج شود. در روزی که هوا بسیار طوفانی بود و آب بیش از یک متر بالا آمده بود، مرحوم ابوترابی را در حالی که با لباس رزم و عمامه بر سر کار می کرد، ملاقات کردم. مرحوم ابوترابی در همان روزهای جنگ اسیر شد و انگار خدا دستور داده و محیط را طوری فراهم کرده که وقتی آزادگان اسیر شدند فضا برایشان بهتر باشد، حضور این عزیز و این مجاهد در راه خدا و این روحانی مجاهد و مبارز توانستند در دنیایی غریب و غریب جایگاهی را برای رزمندگان فراهم کنند که همه رزمندگان آن را مدیون این شخصیت بزرگ می دانند.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه امروز باید اعتراف کنم که نتوانسته ایم از ظرفیت آزادگان به درستی استفاده کنیم، گفت: در آن زمان همه تلاش می کردند آنها را فعال کنیم اما بدون شک اگر تجربه امروز را داشتیم. ، گروه آزادگان به عنوان یک نیروی متحد، از ما به عنوان یک واحد استفاده می شد که برخی از آنها یک دهه و چند ماه با هم کار کرده بودند و با هم آشنا شده بودند و این گروه توانایی انجام هر کار جدیدی را داشت که برای انقلاب بعد از دوران دفاع مقدس با همین روحیه جهادی مورد نیاز است.

  استرس موها را سفید می کند

رئیس شورای اسلامی در این خصوص تصریح کرد: روحیه آزادی خواهان به گونه ای بود که می توانستند در کمترین زمان ممکن خود را برای انجام کاری که قبلا انجام نداده بودند آماده کنند و تجربه و الگوی ماندگاری برای جوانان ایجاد کنند. همانطور که ما از همدلی، کار جهادی صحبت می کنیم و می توانیم با استفاده از این قابلیت ها در عمل و در عرصه هایی غیر از دفاع و امنیت به مردم نشان دهیم که چه معنایی دارد.

با تاکید بر اینکه امروز یکی از غم هایم که همیشه به آن فکر می کنم این است که اگر استفاده بهتر از توان آزادگان انجام می شد، امروز آثار آن را می دیدیم، افزود: مطمئنم با یک کار سازماندهی شده و منسجم، که جنگنده ها با هم داشتند ما می توانستیم همه چیز را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.

سخنگوی شورای اسلامی با بیان اینکه شرایطی که امروز در کشور به ویژه در حوزه اقتصادی داریم؛ شرایط بسیار سختی است، تاکید کرد: مردم از ما انتظارات معقولی دارند، ما به عنوان کارمند باید با برنامه ریزی و تلاش این انتظارات را برآورده کنیم و این شرایط سخت اقتصادی را بهبود بخشیم.

وی با بیان اینکه این مردان بودند که در جنگ که یکی از پیچیده ترین علوم دنیا بود چه از نظر تئوری و آموزشی و چه در عرصه میدانی تسلط یافتند، گفت: دفاع مقدس نشان داده است که ما می توانیم خیلی کارها را سریع و بیرون انجام دهیم. از روال عادی

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید طهرانی مقدم و شهید شفیعی زاده، شهید ساعدی و دیگر رزمندگان حاضر در توپخانه گفت: رزمندگانی که از شهرهای خود با مشاغل مختلف می آیند از تجار، تجار گرفته تا دانش آموزانی که از پشت به جبهه ها می آیند. میز دانشگاه در مدت 45 روز با آموزش های مختلف در توپخانه مشغول به کار شدند و در کمترین زمان آموزش دیدبانی را هم دیدند، در حالی که چنین اتفاقاتی برای خیلی ها غیر قابل باور بود.

وی افزود: البته در این مسیر سختی ها و زخم های زیادی شنیدیم، اما در نهایت به تمام موفقیت های مادی و معنوی که می خواستیم در دوران دفاع مقدس دست یافتیم و دیدیم که چگونه قدرت انقلاب اسلامی و نظام اسلامی و عزت مسلمانان و احیای اسلام در عصری که دین، گریز و معنویت بر این کره خاکی رواج داشت و آثار خود را بر جای گذاشت.

کلیباف تصریح می کند: همیشه گفته ام این حرکت که بسیار موفق و قابل دفاع است دو اصل دارد اول ایمان به سنت های الهی و دوم اینکه مردم در میدان نبرد هستند. اگر به دفاع مقدس نگاه کنید، چند نفر از لشکر 10 هزار نفری اعم از کادر و بسیج همیشه در این مکان ها حضور داشتند؟ درصدی از آنها فقط در حین عملیات آمدند و بعد از عملیات رفتند. این افراد بودند که لشکرها را سازماندهی کردند و وقت گذاشتند و جنگیدند.

  لیست قیمت گوشی های شیائومی دوشنبه 8 آذر 1400

وی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه خدای حفاظت مقدس، خدای اقتصاد نیز هست، افزود: امروز بر سنت های الهی تکیه می کنیم و در اموری غیر از دفاع و امنیت به مردم تکیه می کنیم. به طور خاص در حوزه مسائل اقتصادی ما آن را نمی بینیم و اگر هم باشد محقق نمی شود.

کلیباف با بیان اینکه یکی از راه های مبارزه با فساد این است که تا جایی که می توانیم اقتصاد دولتی را کاهش دهیم، ادامه داد: با توجه به دانش من، البته دانش و اطلاعات کم نیست چرا که بعد از دوران مقدس حراست، در محیط های مختلف فعالیت کردم. . من معتقدم در کشور از نظر امکانات در حوزه اقتصاد و نیروی انسانی می توانیم اقتصاد پایدار و با رشد مشخص و مستمر داشته باشیم، بنابراین چالش ما این نیست که چالش نداریم، بلکه امکانات داریم. ، اما ما یا نمی توانیم یا نمی خواهیم از آنها به درستی استفاده کنیم.

رئیس شورای اسلامی تاکید کرد: آنچه امروز همه ما باید به آن توجه کنیم این است که در دوران دفاع مقدس چه کسانی به ما اجازه تشکیل لشکر دادند، چه کسانی گفتند بجنگید و چه کسانی گفتند در این مدت بجنگید. آیا این فقط اراده شخصی ما بود؟ طبیعتا با چنین انسجامی باید همین شرایط در اقتصاد پیش بیاید و کار شود. می‌توانیم بگوییم اقتصاد اول به پول نیاز دارد، اما من می‌گویم اول به اراده نیاز دارد.

کلیباف تصریح کرد: البته حوزه اقتصاد با محیط دوران دفاع مقدس متفاوت است و دوران دفاع مقدس به دلیل پاکی و دیدن مرگ در مقابل چشم مردم بسیار معنوی بود اما این نسل می توانست از همین فضا استفاده کند. به گونه ای متفاوت و کاملاً جهادی و با همین امر روحیه جهادی در عرصه امور اقتصادی و سازندگی و تحول در عرصه های مختلف کشور ایجاد شود.

وی گفت: به عنوان مثال در حوزه صنعت همانطور که در سخنرانی سالگرد شهید تهرانی مقدم گفتم نمونه هایی از این دو فرهنگ در دو طرف اتوبان کرج به چشم می خورد، در قسمت جنوبی اتوبان خودرو وجود دارد. تولید کنندگان، و در قسمت شمالی بچه های هوافضا در بزرگراه هستند. ببین بچه ها با فرهنگ جبهه در شمال بزرگراه چه فناوری هایی کار می کنند و پیچیده ترین نقشه های فنی و پیچیده ترین گیربکس ها را با کمترین حجم تولید می کنند که در مهندسی فضا خیلی فرصت دارد اما در جنوب. در بزرگراه، برخی از خودروهای ما هنوز آماده تحویل هستند. چرا که نه؟ چون پمپ برف روبی ندارند!

وی افزود: در این بزرگراه این دو فرهنگ در کمترین فاصله از یکدیگر قرار دارند. من اینجا می گویم که ما در حوزه اقتصاد به فرهنگ خودمان از دهه 60 نیاز داریم و این ظرفیت مادی و مادی در کشور وجود دارد و شک نکنید.

  پیکر هوشنگ ابتهاج در وطن آرمیده است

رئیس قوه مقننه در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به مشکلات اقتصادی برخی از شهدا و با بیان اینکه من به عنوان هم رزم شما تمام توان خود را برای احقاق حقوق رزمندگان و ایثارگران انجام داده ام، گفت: ما در شورای اسلامی، از آنجایی که توانستیم کار کنیم، سعی کردیم نقاط ضعف قانون جامع ایثارگران را که قبلا تهیه و ابلاغ شده بود، اما به درستی اجرا نشد، اصلاح کنیم و بر اجرای دقیق آن اصرار داریم.

رئیس مجلس در خصوص پرداخت بخشی از معوقات ایثارگران تاکید کرد: در شرایط مشکلات اقتصادی بخشی از معوقات را پرداخت کرده ایم و برای برخی از کارها رقمی را برای رفع مشکلات اختصاص داده ایم. ما همچنان در حال پیگیری هستیم تا بتوانیم مشکلات به خصوص جانبازان شیمیایی و روانی زیر 25 درصد را حل کنیم.

وی بیان کرد: این افراد در سوابق خود آمار پایینی دارند اما وقتی پرونده پزشکی آنها را بررسی می کنیم تعجب می کنیم که یک جانباز 10 درصد اختلالات عصبی و روانی 9 ماه از 12 ماه سال را در بیمارستان بستری می کند. در این صورت خانواده این جانباز چگونه باید زندگی خود را مدیریت کنند؟ اینها مواردی است که در مجلس پیگیری می کنیم.

کلیباف تاکید کرد: سن رزمندگان افزایش یافته است و آثار جنگ، جبهه و آزادی در سنین بالا به ویژه جانبازان بالای 70 درصد و همچنین خانواده هایی که تمام عمر از جانبازان مراقبت کرده اند و امروز به یک درجه رسیده اند بیشتر نمایان است. وضعیتی که در آن آنها دیگر نمی توانند با شیر مادر تغذیه کنند حتی در حال حاضر انجام این کار دشوار است. این پرونده ها با جدیت در حال پیگیری است و مطمئن باشید با تمام توان در مجلس پیگیری خواهم کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تصریح کرد: معتقدم در برنامه هفتم توسعه که امسال در پیش است نباید مانند 6 برنامه قبلی برنامه ریزی کنیم چرا که در برنامه های گذشته علیرغم همه تلاش ها مشکلات جدی هر دو وجود داشت. در آماده سازی و و در عملکرد و نتیجه. ضمن اینکه برنامه ها بیش از 30 درصد اجرا نشده است و شرایط اقتصادی کشور هم در زمانی که سالی صد و ده میلیارد دلار درآمد داشتیم یا در سالی که درآمد داشتیم تفاوت چندانی نداشت. فقط 20 میلیارد دلار؛ این موارد برنامه ریزی و نحوه اجرای آن را نشان می دهد.

رئیس قوه مقننه در پایان سخنان خود گفت: اگر به تهیه برنامه هفتم که قرار است از سال آینده اجرا شود، در مجلس و دولت توجه کنیم و اگر کار را به درستی انجام دهیم. تغییری ایجاد می شود و می توانیم مشکلات را حل کنیم، تاکنون این مسیر را به طور بهینه طی نکرده ایم، اما برنامه هفتم هنوز تهیه نشده است و در روند تهیه این برنامه باید به این مهم توجه کنیم. و با همکاری و هم افزایی شاهد تهیه یک برنامه موثر و موثر باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید