یوسف نوری: از توسعه نظام آموزشی تا اجرای سند تحول بنیادین – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین، یوسف نوری امشب در مراسم تجلیل از علی باکرزاده و تقدیم حجت الله الماسی؛ سرپرست دفتر این وزارتخانه که در ساختمان شهید رجایی انجام شد، با قدردانی از زحمات آقای باقرزاده و آرزوی موفقیت برای ایشان، تغییرات جدید را اتفاق مبارکی خواند و گفت: گاهی اوقات مردم فرصت خدمت و یاد کردن از یک نفر را دارند. «این نتیجه کار خالصانه آنهاست.

وی با تاکید بر اینکه بهترین مکان برای خدمت، آموزش و پرورش است، افزود: همه حوزه ها باید برای کار خود دارای «کد مصوب» باشند تا «پنجره آموزش» در آن دیده شود و همه ادارات بتوانند برای وزارت آموزش و پرورش فعالیت کنند. نه خود وزیر بنابراین همه باید در خدمت وزارت آموزش و پرورش باشند.

نوری گفت: «استاد برای ما اسطوره است. بنابراین تعامل بین اعضای گروه و تعامل با وزیر در مقطعی باید بر اساس مفاد باشد. مجموعه آموزشی باید مانند یک «خانواده» همدل، هماهنگ و منسجم باشد و برای رسیدن به اهداف تعلیم و تربیت هماهنگ عمل کند و از این منظر شکست معنا ندارد; به عنوان یک “خانواده خیرخواه”؛ بنابراین داشتن سیستم یک ضرورت است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: کارکنان باید با معلمان ارتباط صمیمانه داشته باشند و رفتاری خانوادگی با آنها داشته باشند که در این صورت قطعاً نظام آموزشی «مولدتر» خواهد شد.

وی افزود: برای تغییر آموزش و پرورش باید در همه عرصه ها تلاش کنیم و برای رسیدن به سند تحول بنیادین گام های جدی برداریم.

نوری در پایان با تاکید بر لزوم ایجاد ارتباطات برون سازمانی افزود: باید با همه گروه های خارج از آموزش و پرورش از جمله رسانه ها تعامل داشته باشیم و آنها را فرصتی برای حل مشکلات آموزشی بدانیم. “آنها” عزم ملی دارند”.

  بن سلمان میزبان دبیرکل اتحادیه عرب - اندیشه معاصر است

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263863

دیدگاهتان را بنویسید