«یاقی» مهمترین پروژه کاری من بود

جواد هاجوی در گفتگو با آنا مطرح کرد؛

بازیگر سریال یاغی از تجربه حضور در این سریال و دیگر فعالیت های هنری خود می گوید.

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، جواد حاجوی بازیگری است که تا یکی دو سال پیش مخاطبان بسیاری را با ویدئوهای طنز خلاقانه اش در فضای مجازی می شناختند. البته این بازیگر پیش از فعالیت در این فضا سابقه حضور در صحنه تئاتر را نیز داشت و این روزها علاوه بر فعالیت های مجازی، در سینما، تلویزیون و تئاتر مشغول است. او به تازگی بازی خود را در نمایش «تب» به کارگردانی «رویا کاکاخانی» در تئاترشهر به پایان رسانده و در سریال «یاقی» نیز بازی موفقی داشته است. به بهانه این دو اثر گفتگویی با این هنرمند انجام دادیم که در ادامه می خوانید.

بیایید با سریال «شورش» شروع کنیم. چند قسمت از این سریال باقی مانده است؟

یک قسمت از این سریال باقی مانده که پنجشنبه آخرین روز شهریورماه پخش می شود.

آیا این سریال برای فصل های دیگر ادامه خواهد داشت؟

فکر نمی کنم این اتفاق بیفتد. «شورش» احتمالاً در این مرحله به پایان خواهد رسید.

کمی از همکاری در این پروژه برایمان بگویید! کار با مستر کارت چطور بود؟

می توانم بگویم «یاقی» مهم ترین پروژه ای است که در آن حضور داشته ام. این همکاری بسیار خوشایند بود. وقتی حال و هوای پشت نما خوب باشد، آن حالت به بیننده منتقل می شود. همانقدر که مردم از یاغی لذت می برند، ما هم در هنگام فیلمبرداری و هم در زمان پخش از آن لذت بردیم.

زمانی که پیشنهاد سریال «شوغ» به شما ارائه شد، فکر می کردید این سریال تا این حد مورد استقبال قرار گیرد؟

بله، من در مورد آن فکر کردم، بنابراین از این پیشنهاد خوشحال و هیجان زده شدم. اگر بخواهم در این زمینه مثالی بزنم باید بگویم زمانی که قصد انتشار پستی در صفحه شخصی اینستاگرام خود را دارم می توانم پیش بینی کنم که این پست چه تعداد کامنت خواهد داشت و چقدر مورد توجه قرار می گیرد. در مورد برخی از مشاغل، در همان ابتدا این احساس به شما منتقل می شود که قرار است اتفاقات بزرگی برای این کار بیفتد. این یک روال عادی برای همه سریال های خوبی است که در سال های اخیر ساخته شده اند. وظیفه هر اثر هنری دیدنی بودن و داشتن یک بیننده با تمام ایراداتش است. در چند سال اخیر وارد مرحله جدیدی شده ایم که مخاطب به جای لذت بردن از اثر، به نقد و تحلیل آن می پردازد و این شرایط را کمی سخت می کند. مثلاً زمانی که سریال «پدرسالار» ساخته شد، چه کسانی کار را تحلیل کردند؟ همه ماجرا را دنبال کردند و لذت بردند.

  راهکارهایی برای خرید مطمئن در فضای مجازی - تفکر مدرن

30600 365 فقط خبر

به نظر شما این خوب است یا بد؟

بی شک خوب است که آگاهی مردم بیشتر شده و فیلم و سریال را با دقت بیشتری می بینند. در گذشته جایی برای اظهار نظر نبود، شاید آن زمان در دوره های خود سریال را نقد می کردند، اما این تحلیل ها به گوش دیگران نمی رسید. حالا، اگرچه ممکن است مردم اطلاعات کمی از سینما و هنر داشته باشند و نتوانند تحلیل تکنیکال انجام دهند، اما باز هم می توانند بازی خوب را از بد تشخیص دهند، حرکت بد دوربین را می توانند درک کنند و می توانند تدوین بد را درک کنند.

بعد از آن حضور در سریال «عصیانگر» باعث شد در انتخاب هایتان سخت گیری کنید؟

من قبلا در انتخابم سختگیر بودم، اما او همیشه نگاهی به من داشت، یعنی اینستاگرامی است و الان در سینما و تئاتر بازی می کند. من در واقع قبل از اینکه اینستاگرام و حتی فیسبوک وجود داشته باشد، در تئاتر کار می کردم. من سعی کردم به جای مبارزه با این حرف ها، خودم را در آثارم ثابت کنم. خیلی از کسانی که اینطور از من انتقاد کردند الان دوستان من هستند. قطعا بعد از «شورش» انتخابم سخت تر شد. در زمان پخش سریال یاگی من هم فعالیتم را در اینستاگرام کاهش دادم چون می خواستم مردم تصویر من در سریال را باور کنند و به لطف خدا این اتفاق افتاد.

بازی شما در سریال یاغی چه نقدهایی دارد؟

در مورد یاغی نظر بدی چه از جانب مردم و چه از کارشناسان دریافت نکرده ام. برایم مهم نبود که خیلی درخشان بودم، همین برایم کافی بود که بازی ام از فیلم بیرون نیامد و به چشم نیامد. این کار با کمک کارگردان و سایر عوامل انجام شد. در هیچ جای دیگری احترامی که در این سریال برایم قائل شده ندیده ام. با سریال شورشی حال و هوای خیلی خوبی داشتیم. حتی روزهایی که سر صحنه نبودم و سر صحنه می رفتم حتما سر صحنه رفته بودم چون دوستانم آنجا بودند. در سریال هر چه زمان تصویربرداری بیشتر می شود افراد از یکدیگر خسته می شوند اما در این پروژه هر روز که می گذرد همه به هم نزدیکتر می شوند.

  مرکز تنظیم بازار قیمت خودرو را نظارت می کند - یک تفکر مدرن

تیراندازی یاگی چقدر طول کشید؟

یک سال طول کشید و در مارس 1400 به پایان رسید.

بیایید کمی در مورد فعالیت های تئاتر شما صحبت کنیم. نمایش Fever با بازی شما به تازگی به پایان رسیده است. این نمایش پیش از این با بازی نادر فلاح روی صحنه رفته بود. چه شد که تصمیم به ساخت این سریال گرفتید؟

برای من افتخار بود که توانستم در کنار نادر فلاح قرار بگیرم و در نمایش «تب» بازی کنم. نادر فلاح به دلیل پارازیت های کاری نتوانست به بازی در این نمایش ادامه دهد و از آنجایی که گروه همچنان سالن تئاتر داشت، با آنها مذاکره کردم و طی پنج روز تمرین موفق به دریافت نقش شدم. این کار برای من بسیار لذت بخش بود و از خودم راضی هستم که توانستم این بار سنگین را به مقصد برسانم. این موفقیت اجباری باعث شد خودم را محک بزنم و برایم بسیار ارزشمند بود.

شما قبلاً این تجربه را در برنامه آدیداس داشته اید، زیرا در آن برنامه زمان کمی برای رسیدن به نقش دایی داشتید!

این کار یک رویداد یک بار بود. دوستانم برای اجرای آدیداس از مشهد به تهران آمدند و باید نقش دایی عوض می شد. البته من در این اجرا وقت بیشتری داشتم و مهمتر از آن اینکه وقتی یک اجرا چند بازیگر دارد، دیالوگ ها، کدگذاری و ارتباط بین بازیگران به بازیگر کمک می کند تا متن را سریعتر به خاطر بسپارد و میزانسن بسازد. ویژگی کار مونولوگ این است که باید یک نمایشنامه کامل را یک نفر روی صحنه ببرید. نمی خواهم بگویم کار خاصی انجام دادم اما برایم ارزشمند بود که در این فرصت نادر توانستم این اجرا را اجرا کنم.

  حل معارضات کشور در گرو حل معضلات بانکی است

موضوع نمایش «تب» چه بود؟

«تب» متن مهمی است زیرا در هیچ جایی نمی توان آن را اجرا کرد. در برخی کشورها اجرای این نمایش به دلیل سخنان تندی که گفته می شود ممنوع است. داستان درباره مرد جوانی است که در خانواده ای از طبقه متوسط ​​رو به بالا بزرگ شده و هیچ درکی از مردم فقیر ندارد. او فکر می کند که این افراد برای خدمت به او خلق شده اند، اما وقتی به کشورهای فقیر سفر می کند و شرایط زندگی این افراد را می بیند، متوجه می شود که آنها هم انسان هستند و این درک او را به چالش می کشد.

30605 585 فقط خبر

بعد از آن چه کارهای دیگری از شما در عرصه تئاتر و تصویر خواهیم دید؟

در حال حاضر در قسمت نهم سریال خورشید پرست هستم که هم به عنوان بازیگر و هم به عنوان گریمور نقش متفاوتی را ایفا می کنم. چند فیلم و سریال در دست دارم و باید ببینم چه می شود. من عجله ای ندارم و نمی خواهم در اطرافم قاطی کنم، پیشنهادهایی در دست دارم که برای اجرای آنها باید بیشتر به آنها فکر کنم.

انتهای پیام/4104/

دیدگاهتان را بنویسید