یادگیری گرامر بهتر است یا مکالمه؟

حال از آنجایی که این سوال به یکی از دغدغه های اصلی تبدیل شده است در متن زیر به آن می پردازیم تا بهترین پاسخ را برای این سوال بیابید.

انگلیسی

آیا می توانید زبان انگلیسی را بدون گرامر یاد بگیرید؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت که چنین چیزی امکان پذیر نیست زیرا برای صحبت باید از نکات گرامری استفاده کرد. حال اگر افرادی را می شناسید که ادعا می کنند بدون مطالعه گرامر موفق به یادگیری کامل زبان انگلیسی شده اند، باید گفت که اینطور نیست و این افراد خواه ناخواه از نکات گرامری در حین سخنرانی خود استفاده می کنند..

اگر بخواهیم گرامر انگلیسی را مطالعه کنیم، باید بگوییم که گرامر در واقع علمی است که به شما یاد می دهد چگونه کلمات را کنار هم قرار دهید تا در یک جمله معنای صحیح را به شنونده یا خواننده منتقل کنند.. حال اگر زبان آموز از اصول گرامری آگاهی نداشته باشد چه؟ او مطمئناً نمی تواند از کلمات مناسب برای بیان معنای خود استفاده کند.

ندانستن گرامر زبان انگلیسی نه تنها در جمله سازی شما تاثیر منفی می گذارد، بلکه اگر نکات گرامری را ندانید، نمی توانید جملاتی را که می شنوید به درستی درک کنید.. بسیاری از افراد فکر می کنند که اگر کلمات زیادی بدانند می توانند هر چیزی را که می شنوند یا می خوانند بفهمند، اما باید گفت که اینطور نیست و درک مطالب بستگی زیادی به گرامر زبان انگلیسی دارد، بنابراین اگر شما اصول اولیه را نمی دانم، اصلاً نمی توانید معنای واقعی آن را درک کنید.

  انتقاد از کم توجهی دولت ها به ظرفیت پژوهشی و اجرایی دانشگاه آزاد

مسیر یادگیری گرامر انگلیسی را کوتاه کنید!

اگر تصمیم به آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته دارید، نباید از گرامر زبان انگلیسی غافل شوید زیرا بدون نکات و اصول آن نمی توانید منظور خود را به دیگران منتقل کنید یا معنای آنها را درک کنید.. علاوه بر این دو مورد، قوانین گرامری به شما کمک می کند مطالب را سریعتر یاد بگیرید و استفاده کنید..

البته پیشنهاد این است که زیاد نگران دستور زبان انگلیسی نباشید و آن را در کنار مکالمه انگلیسی توسعه دهید.. در واقع شما باید ساده ترین و راحت ترین راه ها را برای یادگیری گرامر انتخاب کنید و فکر نکنید که گرامر موضوعی بسیار دشوار و نامفهوم است، زیرا اگر چنین دیدگاهی داشته باشید، نمی توانید چیزی در مورد گرامر یاد بگیرید..

همچنین اصرار بر نکات گرامری سرعت مکالمه شما را کاهش می دهد زیرا باید مدام این نکات را در ذهن خود کنار هم قرار دهید که در سرعت مکالمه تاثیر می گذارد..

مکالمه به زبان انگلیسی

مهارت مکالمه انگلیسی یکی از مهم ترین مهارت هایی است که زبان آموزان باید به آن توجه کنند. برای دستیابی به این مهارت باید تعداد زیادی لغات را یاد بگیرید، اما برای بسیاری از زبان آموزان، یادگیری لغات دشوار است و پس از چند روز کلماتی را که یاد گرفته اند فراموش می کنند..

در مورد این سوال باید گفت که روش های مختلفی برای یادگیری لغات انگلیسی وجود دارد که باید سعی کنید متوجه شوید کدام یک از این روش ها بهتر است.. به عنوان مثال، برای یادگیری کلمات جدید، بسیاری از افراد باید آنها را به صورت متنی بخوانند تا بتوانند معنی را به خاطر بسپارند، در حالی که افراد دیگر کلمات را با استفاده از فلش کارت یاد می گیرند..

  سرپرست دانشگاه خوارزمی منصوب شد

images 1658044657 فقط خبر

دایره لغات انگلیسی خود را افزایش دهید

همانطور که متوجه شدید، برای مکالمه انگلیسی بیش از هر چیز به کلمات نیاز دارید، بنابراین باید دایره لغات خود را افزایش دهید.. اکنون ممکن است تعجب کنید که چگونه دایره لغات خود را افزایش دهید و پاسخ این است که خواندن کتاب، تماشای فیلم یا گوش دادن به پادکست های انگلیسی بهترین راه برای یادگیری کلمات جدید است.. همچنین امروزه نرم افزارهای مختلفی ساخته می شوند که می توانند روزانه لغات جدیدی را به شما آموزش دهند و سپس از شما سوالاتی بپرسند تا لغات جدید را به خوبی یاد بگیرید..

در نهایت چه باید کرد؟

در اینجا در مورد گرامر انگلیسی و مکالمه انگلیسی صحبت کردیم و متوجه شدیم که هر کدام معنای خاصی دارند و باید به هر دو توجه کنیم.. همچنین باید هدف خود را از یادگیری زبان انگلیسی بیان کنید، به عنوان مثال، اگر تصمیم دارید در آزمون آیلتس یا تافل شرکت کنید، باید دانش گرامر و واژگان خوبی داشته باشید، زیرا تعداد زیادی سؤال به این موضوعات اختصاص دارد..

حتی اگر هدف شما از یادگیری زبان انگلیسی صرفا دانستن آن باشد، باید هم به گرامر و هم به مکالمه توجه کنید. بسیاری از افراد گرامر و مکالمه را در کنار هم انجام می دهند، مثلاً یک مقاله را می خوانند و هر نکته گرامر جدید و هر کلمه جدیدی را که در آن مقاله به آن برخورد می کنند، یاد می گیرند..

در نتیجه در پاسخ به این سوال که گرامر بهتر است یا مکالمه؟. بنابراین توصیه می شود مسیر مطالعه ای را انتخاب کنید که هم بر گرامر انگلیسی و هم بر مکالمه انگلیسی متمرکز باشد..

  یارانه بنزین چه شد؟ - اندیشه معاصر

همچنین مهم این است که هرچه دایره لغات شما ضعیف تر باشد، مجبور خواهید بود برای یادگیری گرامر از جملات تکراری استفاده کنید.. یعنی در حالی که استفاده از مثال های مختلف با کلمات مختلف باعث می شود گرامر را بهتر یاد بگیرید و آن را برای همیشه به خاطر بسپارید.. این سبک آموزشی در فراگیری واژگان و گرامر تأثیر مثبت دارد و می تواند به نتایج خوبی منجر شود..

نتیجه

اصرار بر گرامر راه حلی نیست و یادگیری شما را کند می کند. از سوی دیگر، یادگیری لغات به تنهایی مفید نخواهد بود، بنابراین باید روشی را برای یادگیری زبان انگلیسی انتخاب کنید که هم گرامر و هم مکالمه را به شما آموزش دهد.. در این صورت می توانید گفتگوی مناسبی داشته باشید و از کلمات جدید و متنوع برای مکالمه خود کمک بگیرید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید