یادداشت حسین شریعتمداری درباره اتفاقات اخیر و واکنش مهدی نصیری به آن

118767 387 فقط خبر

با توجه به اعتدال؛ حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان در یادداشتی با متهم کردن سیدمحمد خاتمی، میرحسین موسوی، عبدالله نوری و… نوشت: آشفتگی عمومی طیف مذکور و اسرائیل، آمریکا و انگلیس در حالی که بزرگ حماسه راهپیمایی اربعین، دشمنان بیرونی و عواقب داخلی آنها را به شدت خشمگین کرد. حالا به تیتر و صفحه اول روزنامه های زنجیره ای نگاه کنید، تقریباً (و در برخی موارد تحقیقی) خبری از این رویداد عظیم و منحصر به فرد نیست و در عین حال موضوعاتی مانند آنچه ذکر شد تیتر و عکس صفحه اول آنها می شود. اصلاح‌طلبان و نشریات و سایت‌های آنها مشغول بزرگ‌نمایی و کم‌اهمیت جلوه دادن برخی موضوعاتی هستند که از حوادث شرم‌آور و غیرانسانی دوستان آمریکایی و اسرائیلی‌شان صحبت کرده‌اند. به عنوان مثال، آنها اعتراف رسمی مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه سالانه بیش از هزار شهروند آمریکایی، عمدتا سیاهپوست، توسط پلیس در خیابان های این کشور کشته می شوند، یا تیراندازی هایی که صدها نفر را در ایالات متحده و انگلیس کشته می شوند، نادیده می گیرند. چاقو کشی های پی در پی صهیونیست ها و به اصطلاح و…”

آیا حسین(ع) متعلق به شماست یا اکثریت مردم آزادیخواه ایران؟
مهدی نصیری، مدیرعامل سابق کیهان با انتشار یادداشتی در اینستاگرام خود نوشت:

روزنامه کیهان بار دیگر مانند ده ها رسانه دولتی اربعین و امام حسین را به نفع خود و اقلیت 10 تا 15 درصد مصادره کرد و در بیانیه ای عجیب نوشت:

خوشحالی خاتمی و اصلاح طلبان از فوت مهسا امینی/ گزارش دادند که اربعین کم رنگ شود/ احضارشان به دادگاه

  شکایات گسترده داوطلبان آزمون استخدامی فرهنگیان - تفکر نوین

درک اینکه چرا جنبش انقلابی و حکومت یکپارچه آن تا این حد بر مصادره مقدسات و شعائر و شعائر دینی به نفع خود اصرار دارند و در یک جمله این است: «عدم محبوبیت قابل توجه در بین مردم، کار سختی نیست. و نیاز به فضا ساخت انواع نمایش و نمایش برای القای محبوبیت.

این روند هنوز بر تلخی شکست انتخاباتی در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری گذشته که با ادب و عدم مشارکت اکثریت مردم ایران – و البته به تشکیل یک دولت انقلابی واحد منتهی شد – غلبه نکرده است! – فراموش کند و بنابراین دائماً سعی می کند برای جمهوری اقلیت خود محبوبیت پیدا کند.

حادثه درگذشت مهسا امینی دختر مبارز مظلوم ایران و اوج گرفتن امواج نفرت عمومی و جهانی نسبت به سبک رهبری رهبران جمهوری اقلیت، این احساس دردناک در اقلیت بودن را بیدار می کند و بنابراین طبیعی می سازد که کیهان، سید محمد خاتمی که این افتخار و افتخار را دارد که در برابر سرپوش گذاشتن یک سری قتل های شنیع و سیاه (توسط دوستان و همکاران امنیتی مدیر محترم کیهان در زمان قتل ها) بایستد. سابقه حکومتی، متهم به خشنود بودن از کشته شدن مهسا و بار دیگر از سند اربعین حسینی از طرف جریان اقلیت ضربه بزنید.

این گروه چنان به شعائر و شعائر دینی می پردازند که گویی بنیانگذار اسلام و تشیع و این شعائر در ایران و جهان هستند و همه نام خدا – جل و علا – و پیامبر و علی و حسین و مهدی – درود خدا را بر زبان می آورند. او صحبت می کند، از قبیله آنهاست و حکومت عجیب و زیانبار آنها را تایید می کند!

  کاهش تولید نفت اوپک پلاس در میان عدم قطعیت

آیا واقعاً علی و حسین متعلق به حاکمان و اقلیت 10-15 درصدی و رسانه های حکومتی هستند که از آنها محافظت می کنند یا متعلق به اکثریت مردم ایران هستند که ظلم کرده اند و بهای گزافی را برای حاکمیت ناعادلانه می پردازند. هفت…سر اژدهای فساد؟ مگر می شود علی و حسین و مهدی در کنار عاملان و عاملان قتل یک دختر بی گناه و جوان و صدها قربانی مظلوم دیگر باشند و به دستگاه تبلیغاتی صدا و سیما و کیهان و… اجازه دهند؟ ارزش ها و آرمان هایشان را به نفع حاکمیتشان مصادره کنند؟

امیرالمؤمنین که فرمودند: «اگر مسلمانی از برداشتن مچ پا از پای زن یهودی در سرزمین اسلام، گریه کند»، آیا در کنار مبلغان اسلام جباری است. از اسلام رحمانی) که دستگاه اطلاعاتی و امنیتی و پلیس او دائماً افراد معترض و مطالبه گر و اصناف را تهدید و دستگیر می کنند؟!

آیا آقا و ملایمان حسین که در برابر ظلم یزید و خلافت موروثی او ایستادگی کرد و جان و ده‌ها تن از دوستان و یاران وفادار خود را فدا کرد، مدافع حاکمیت اقلیت بر اکثریت بود؟ ای که از هیچ فرصت مقدس و ناپسندی برای تثبیت مرجعیت خودداری می کنید، چه نسبتی دارید با علی که از حکومت و قدرت گریخت و مقاومت کرد و از بیعت با جمعیت ام الکرای مدینه امتناع ورزید و التماس کرد که آیا آنها را می خواهد؟ نزد دیگری بروم و نصیحت و خدمت او را بپذیرم؟

چه میلیون‌ها نفری که در ایران و عراق در ایام محرم مشکی می‌پوشند، علاوه بر میلیون‌ها ایرانی دیگر که ممکن است از این مراسم دور باشند – و البته یکی از دلایل آن ترس از مصادره این مراسم به نفع مردم است. جنبش اقلیت – همان طرف روزنامه. انقلابیون کیهان و صدا و سیما هستند و این همه ضعف و جهل و ظلم در حکومت کشور را تایید می کنند؟ خوب، اگر چنین است، چرا کهن از برگزاری رفراندوم در ایران برای اثبات حمایت اکثریت مردم ایران با گفتمان و ارائه حکومت واحد انقلابی حمایت نکرد تا پس از پیروزی در آن، آنها اجازه ندهید کسی حرف بزند و همه را مسخره کند و زندانیان را به چوبه دار می برند و از رنج دردناک اقلیت بودن نجات می دهند؟!

  اقدام جالب نود ارومیه علیه استقلال - تفکر مدرن

دیدگاهتان را بنویسید