گفت و گو قوی ترین ابزار برای دانشگاه هاست/مراقبت از دانشجو یک موضوع جدی است

رئیس دانشگاه شهید بهشتی تاکید کرد؛

42107 441 فقط خبر

نصیری قداری گفت: در دانشگاه ابزاری قدرتمندتر از گفت و گو نیست. بدون شک اگر گفت وگو به معنای تعامل دوجانبه باشد، بسیاری از مشکلات حل می شود

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، سعدالله نصیری حیدری در دومین نشست بحث و گفتگوی هیات رئیسه دانشگاه شهید بهشتی با اعضای هیات علمی دانشگاه گفت: علاقه مندم تا حد امکان در بحث ها شرکت کنم زیرا مشورت جزء شئون دین ماست.» مشورت به این معنا نیست که همه نظر اکثریت را بپذیرند، بلکه باید به نظر اقلیت احترام گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: اعضای دانشگاه شهید بهشتی یک خانواده هستند و باید مشکلات خانواده را در فضایی منطقی، پایدار و مسئولانه مطرح کرد و به دنبال راه حل بود.

نصیری تاکید کرد: در ابتدای سال تحصیلی مشکلات آموزشی و دانش آموزی فراوانی وجود دارد و چالش ها و مشکلات متعدد امسال مسئولیت ما را بسیار سنگین کرده است و از معاونت های محترم رئیس جمهور برای بر عهده گرفتن این بار سنگین نهایت تشکر را دارم. . البته با وجود اساتید دلسوز، کادر پرتلاش و دانشجویان باهوش، ظرفیت کافی برای عبور از این راه سخت را داریم.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی بر برگزاری کلاس ها تاکید کرد و گفت: در شرایط کنونی این وظیفه معلمان است که حتی با حضور حداقلی دانشجویان کلاس ها را به صورت دقیق و به موقع برگزار کنند. زیرا با وجود شرایط سخت ذکر شده تمام این تلاش ها برای حضور دانش آموزان در کلاس و انجام تکالیف است.

  امضای تفاهم نامه همکاری بین وزارت کشور و اتکا

وی تصریح کرد: درست است که باید در دانشگاه نظرات متناقض وجود داشته باشد اما این کار باید به طور مرتب انجام شود. ما قطعاً هرج و مرج را برای تضمین امنیت نمی پذیریم. مراقبت از دانش آموزان برای ما یک موضوع بسیار جدی است و برای تحقق این خواسته به صورت شبانه روزی نظارت داریم.

هیچ دانشجویی در دانشگاه شهید بهشتی بازداشت نشده است

نصیری درباره وضعیت دانشجویان بازداشتی در حوادث اخیر گفت: کمترین تعداد دانشجویان بازداشتی مربوط به دانشگاه شهید بهشتی بوده است. شش نفر از آنها در مقابل دانشگاه دستگیر شدند.

وی در خصوص علت تغییر تصمیم دانشگاه در خصوص آموزش مجازی در ابتدا و پایان نیمسال اول سال تحصیلی 1401 اظهار داشت: از تیرماه 1401 بنا به پیشنهاد معاونت محترم آموزشی تصمیم به تشکیل کلاس ها گرفتیم. مجازی به دلیل مشکلات ایاب و ذهاب و تسهیل شرایط دانشجویان این مصوبه به تصویب هیأت مدیره رسید و به واحدها ابلاغ شد اما در جلسه روسای دانشگاه ها در سازمان پژوهش مقرر شد کلاس ها از همه دانشگاه ها به صورت حضوری برگزار می شود.

اعضای هیأت علمی حاضر در جلسه به صورت حضوری و مجازی مطالباتی از جمله لزوم حمایت مالی برای دستیابی به نتایج پژوهشی دانشگاه، لزوم برگزاری جلسات پژوهشی هفتگی بین اساتید و دانشجویان، تعیین اهداف بلندمدت برای دانشکده ها، کوتاه کردن روزهای جلسات دانشگاهی در سطوح بالاتر. لزوم پیگیری سریعتر آزادی دانشجویان بازداشتی و بهره مندی آنان از کلاس درس، ایجاد فرصتی برای گردهمایی کارشناسان دانشگاهی برای حل مشکلات جاری اجتماعی کشور و همچنین تعمیر دو قسمت ساختمان دانشکده علوم زیستی و فناوری از جمله این درخواست ها بود.

  مهدی قائدی همسر فوق العاده ای دارد / علت افول مهدی قائدی - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4167/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید