گفتگوی وزیر امور خارجه عمان و راب مالی درباره مذاکرات برای احیای برجام

گفتگوی وزیر امور خارجه عمان و راب مالی درباره مذاکرات برای احیای برجام

من گزارش میدم اعتدال به گزارش خلیج آنلاین، بدر بن حمد بن حمود البوسعیدی وزیر امور خارجه عمان و رابرت مالی نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران تلفنی با یکدیگر گفتگو کردند.

در این گفت‌وگوی تلفنی، دو طرف درباره موضوعات مورد علاقه و تلاش‌ها برای از سرگیری مذاکرات برای احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفتگو کردند.

آخرین دور از مذاکرات غیرمستقیم بین آمریکا و ایران برای حل و فصل آخرین مسائل باقی مانده در مورد ازسرگیری توافق هسته ای اخیرا توسط اتحادیه اروپا در دوحه، پایتخت قطر تسهیل شد، اما این مذاکرات به دلیل عدم وجود مسائل سیاسی با شکست مواجه شد. اراده مقامات آمریکایی برای دستیابی به توافق است.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان پس از پایان مذاکرات در قطر گفت: مصمم به دستیابی به یک توافق خوب، قوی و با ثبات هستیم و برخلاف برخی ادعاهای طرف آمریکایی، هیچ گونه تقاضای زیاده‌روی و هیچ الزام فوق‌العاده‌ای نداریم. . ما آمریکا نداریم.

وزیر امور خارجه گفت: خواسته‌های ما کاملاً در چارچوب توافق 2015 است و اگر طرف آمریکایی معتقد است که موضوع خارج از برجام است، در مذاکرات به طرف آمریکایی تاکید کرده‌ایم که این کشور باید هر چیزی را که مانع برجام می‌شود حذف کند. سود اقتصادی ایران از برجام در رایزنی‌های اخیر ما بر یک موضوع عمده تمرکز کرده‌ایم و آن بحث تضمین‌های مؤثر آمریکا در زمینه‌های مرتبط با هر چیزی است که می‌خواهد بر سود اقتصادی ایران از برجام تأثیر بگذارد و درخواست ما بلندپروازانه نیست.

  رامانا سیاحی عشق سابق تاتالو مردم را تهدید می کند + فیلم - تفکر مدرن

دیدگاهتان را بنویسید