گفتگوی تلفنی امیر عبدالخیان با همتای اماراتی خود در خصوص آخرین تحولات مذاکرات رفع تحریم ها

وزیر امور خارجه کشورمان و همتای اماراتی خود در خصوص مهمترین موضوعات مورد علاقه دو کشور و همچنین آخرین تحولات مذاکرات برای رفع تحریم ها گفتگو کردند.

18537 725 فقط خبر

به گزارش گروه منطقه و جهان خبرگزاری آنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و «شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر امور خارجه امارات امروز (پنجشنبه) ) 19 شهریور، مهم ترین موضوعات مورد علاقه دو طرف و همچنین آخرین تحولات مذاکرات و رفع تحریم ها را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

امیر عبداللهیان سیاست خارجی دولت دکتر رئیسی را در اولویت دادن به روابط با همسایگان برجسته کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با ابراز خرسندی از توسعه روابط مستحکم بین دو کشور، خواستار رفع برخی مشکلات کنسولی ایرانیان در امارات از جمله مدارس ایرانی در این کشور شد.

رئیس دیپلماسی کشورمان در جریان آخرین تحولات مربوط به مذاکرات رفع تحریم‌ها به همکار اماراتی خود تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران حسن نیت و جدیت خود را برای دستیابی به یک توافق قوی و باثبات نشان داده است و همکارانم با دقت بیشتری انجام می‌دهند. و به سرعت در لحظه متن را مرور کرده و پاسخ را آماده کنید.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات نیز در این دیدار بر اهمیت روابط کشورش با ایران تاکید کرد و بر آمادگی برای توسعه همکاری های اقتصادی و تجاری و همچنین برگزاری نشست های دوجانبه اقتصادی و کنسولی تاکید کرد.

وی همچنین سلام های گرم شیخ محمد بن زاید رئیس دولت امارات را به مقام معظم رهبری و رئیس جمهور کشورمان رساند و ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک به ایران سفر کند.

  رئیس مرکز خشکسالی نسبت به کم آبی هشدار جدی داد

وزیر امور خارجه کشورمان نیز سلام رئیس جمهور کشورمان را به شیخ محمد بن زاید رئیس جمهور امارات ابلاغ کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید