گزارش کلیباف از جلسه شورای عالی امنیت ملی به نمایندگان

رئیس فراکسیون دیپلماسی بین الملل و منافع ملی مجلس از ارائه گزارش رئیس از جلسه دیروز شورای عالی امنیت ملی با حضور رئیس تیم مذاکره کننده در جلسه غیرعلنی امروز خبر داد و گفت: پیشاپیش پرداخت کنید. مسائل و اختلافات با طرف مقابل.

گزارش کلیباف از جلسه شورای عالی امنیت ملی به نمایندگان

حسین نوش آبادی در گفت وگو با ایسنا، در تشریح موارد مطرح شده در جلسه غیرعلنی امروز مجلس، اظهار کرد: آقای کلیباف درباره جلسه روز گذشته شورای عالی امنیت ملی که با حضور آقای بیل مکانیکی برگزار شد، توضیحاتی ارائه کرد. از تیم مذاکره کننده نیز بحث های اساسی و اصولی در آن مطرح شده است تا تصمیم مناسب برای تصمیم گیری های خوب و مذاکرات خوب اتخاذ شود و بحث ها در تیم مذاکره کننده به موقع پیگیری شود.

رئیس فراکسیون «دیپلماسی بین‌الملل و منافع ملی» مجلس ادامه داد: آقای کلیباف اجماع و گزارش غیرعلنی از جلسه دیروز شورای عالی امنیت ملی و موارد مطروحه و تشریح سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌ها ارائه کردند. در مورد این مسائل باید رسیدگی شود.

نوش آبادی گفت: آقای کلیباف وارد بحث ها و تصمیم گیری های مفصلی نشد، فقط گزارشی از نمایندگان بود که باید در جریان مذاکرات اطلاع رسانی شود، البته نظر مجلس این است که قانون اقدامات راهبردی مورد توجه قرار گیرد. برای رفع تحریم ها و منافع ملی باید حفظ شود.» علاوه بر این، سیستم ناعادلانه‌ای که غربی‌ها و آمریکایی‌ها به بهانه تحریم تحت تعقیب قرار می‌دهند، باید برداشته شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پایان گفت: نمایندگان نمی توانند درباره این جلسه اظهار نظر کنند و آقای کلیباف به بررسی کلی مطالب مطرح شده پرداخت.

  مذاکرات وین به شدت به دلار ضربه زد! - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید