گزارش ها از حمله گروه های افراطی به سفارت جمهوری آذربایجان در لندن

حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در لندن با عمدی انجام شده که مغایر با قوانین پذیرفته شده بین المللی در خصوص مصونیت اماکن دیپلماتیک بوده و موجه نیست.

2490 278 فقط خبر

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا، گروهی که گفته می شود اعضای گروهی مرتبط با «یاسر الحبیب» روحانی تندرو کویتی الاصل ساکن لندن هستند، روز پنجشنبه 22 مرداد در اعتراض به سفارت این کشور رفتند. این کشور در لندن مورد حمله قرار گرفت و پرچم آن از بالای سفارت پایین کشیده شد.

یاسر الحبیب که سال گذشته با پروژه فیلم جنجالی «بانوی بهشت»، معادل عربی «سیداءالجونه» و معادل فارسی «بانوی بهشت» به شهرت رسید، یکی از دانشجویان و همکاران «سید صادق شیرازی» که دارای افکار افراطی و ضد تقریب است.

نویسنده و تهیه کننده فیلم ظاهرا مذهبی و تاریخی بانوی بهشت ​​که اکران اولیه آن با اعتراضات گسترده مسلمانان شیعه و سنی همراه شد، یاسر الحبیب است که همکارانش در حمله به سفارت آذربایجان دست داشتند.

پلیس انگلیس از دستگیری 8 نفر از حمله کنندگان به سفارت جمهوری آذربایجان در لندن خبر داد.

وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان روز جمعه کاردار سفارت انگلیس در باکو را احضار کرد و اعتراض و نگرانی خود را نسبت به حمله به سفارت اعلام کرد.

یقینا اقدام این گروه برای حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در لندن با عمد و مغایرت با قوانین پذیرفته شده بین المللی مبنی بر مصونیت اماکن دیپلماتیک انجام شده و موجه نیست.

این گونه اقدامات که به بهانه پاسداری از ارزش های دینی انجام می شود، این منطق را دارد که توجه می تواند با سوء استفاده از دین از شکل گیری رفتارها و اعمال افراطی جلوگیری کند.

  سپر حیدری باید در مورد ذوب آهن صحبت کند نه پرسپولیس! - اندیشه معاصر

کشور آذربایجان که تقریباً تمام جمعیت آن از مذهب شیعه هستند، دارای مردمی متدین و عاشق عصمت و طهارت اهل بیت علیهم السلام است که علیرغم سال ها فشار و ممنوعیت های اعمال شده توسط شوروی سابق. دولت کمونیستی، به دلیل ریشه های عمیق مذهبی، هنوز اعتقادات مذهبی خود را حفظ کرده اند

مذهب شیعه یکی از ارکان اصلی وحدت ملی در آذربایجان است و پیروان آن هیچ ارتباطی با افکار افراطی گروه هایی مانند مرتبط با سید صادق شیرازی که به «جریان شیعه انگلیسی» معروف شده اند، ندارند.

تجربه سال‌های اخیر در تشکیل گروه‌های تکفیری که با دخالت در اقدامات تروریستی منشأ جنایات شنیع تحت عنوان اسلام شده‌اند، نشان می‌دهد که تحقیر و نادیده گرفتن احساسات پاک دینی و مذهبی مؤمنان واقعی باعث رشد می‌شود. و برجستگی افکار افراطی که ربطی به دین اسلام ندارند.

خشونت، بداخلاقی و نادیده گرفتن حقوق بشر همواره مورد نکوهش دین اسلام و مذهب شیعه بوده و زندگی مبتنی بر گفت وگو، مدارا و اخلاق از دستورات محوری پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و معصوم است. ائمه، آرام باشید.

دشمنان اسلام در قالب یک راهبرد هدفمند همواره به دنبال تفرقه افکنی در مذاهب اسلامی و ارائه تصویری افراطی از دین خثم در نزد جهانیان از طرق مختلف به ویژه با استفاده از مزدوران نیابتی هستند.

لازم است کشورهای دارای جمعیت مسلمان، سیاست هایی را که به نام دین به آن آسیب وارد می کنند، خنثی کنند، تساهل و احترام به اعتقادات و شعائر دینی مؤمنان واقعی را ترجیح دهند و اعتماد متقابل را افزایش دهند تا از آن جلوگیری شود. سوء استفاده از سوی بدخواهان و عدم اجازه دادن به احساسات پاک افراد مذهبی مظنون به سوء استفاده از سوی عناصر افراطی هستند.

  گزارش اولیانف از نشست شورای حاکم بر ایران - اندیشه معاصر

منبع: نورنیوز

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید