گرین کارت داور قدیمی فوتبالیست ها; محسن یک بار در رختخواب اما امیدوار

توجه داشته باشید؛

19012 672 فقط خبر

داوری که مهم ترین بازی های کشوری و باشگاهی و مسابقات بین المللی ما را قضاوت می کرد، اکنون به بیماری سرطان مبتلا شده و تحت شیمی درمانی شدید قرار گرفته است.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا – سید مهدی فاطمی; 25 سال رفاقت نویسنده و محسن زمانی و تبریک روز جهانی داور به این چهره برجسته و قدیمی داوری ایران گفتگویی را رقم زد که به لطف منشی بزرگ و پشتکار این بازیکن قدیمی فوتبال ایران و نکات آموزنده و مثبتی که در کلمات آنها، نتیجه به عموم مردم محترم تقدیم شد. باشد که این رفتار بزرگ محسن زمانی در مقابله با سرطان و آرمان والای او و روحیه مثال زدنی او، مشفق دیگران شود.

داوری که مهم ترین بازی های کشوری و باشگاهی و مسابقات بین المللی ما را قضاوت می کرد، اکنون به بیماری سرطان مبتلا شده و تحت شیمی درمانی شدید قرار گرفته است. خودش می گوید شانزده جلسه انجام داده ام و چهار جلسه دیگر مانده ام. او از گرانی هر جلسه گلایه دارد اما خدا را شاکر است که توانایی مالی برای پرداخت هزینه های درمان که بالغ بر 250 میلیون تومان می شود را دارد.

از او می پرسم آیا از فدراسیون یا وزارت ورزش کمک گرفته ای…؟! بدون هیچ شکایتی می گوید از هیچکس و هیچ جا کمک نمی خواهم. از اینکه دوستان دور و نزدیک دنیا به یاد من هستند احساس خوبی دارم و محبت این عزیزان را با هیچ متر و معیار و رقم و عددی نمی توان محاسبه کرد.

  تیروئیدیت هاشیموتو چیست و چگونه درمان می شود؟ - اندیشه معاصر

با چشمانی اشکبار از دوستانی می گوید که ساعت هفت صبح با کارت بانکی یک میلیارد تومانی به خانه اش رفته اند یا دوستانی که از آمریکا پیگیر معالجه او بوده اند. در میان صحبت های او چیزی جز امید و قدردانی وجود ندارد که از او به این کوچکی یاد شد. او می گوید سرپرست و دبیر سابق فدراسیون به دیدار او رفته اند اما از اتفاقات فدراسیون و تغییرات آن چندان راضی نیست.

در مورد وضعیت داوری در ایران نیز با زمان صحبت کردم و او نکات جالبی را مطرح کرد. وی با بیان اینکه در زمان ما داوران بیشتر فوتبالیست بودند و سپس به داوری روی آوردند، گفت: اما نسل جدید اغلب توسط داورانی شکل می گیرد که فوتبال بازی نکرده اند و ما با بزرگان زمان بازی کرده ایم و بازی کرده ایم. وقتی قاضی شدیم به احترام آن روزها حرمت ما را حفظ کردند.

زمانی به یکی دیگر از مشکلات داوری ایران در چیدمان قضات پرداخت و گفت; متاسفانه داوران درجه سه را می آورند و به یکباره در لیگ برتر می گذارند! این نوع استفاده از داوران مشکلات عدیده ای را ایجاد کرده و داورانی که بدون طی مسیر صحیح رشد به جایگاه فعلی رسیده اند، برای داوری فوتبال مشکلاتی ایجاد کرده اند.

این داور قدیمی که سابقه قضاوت در پنج شهر بزرگ پایتخت را در کارنامه دارد، حضور غلام سلیمانی به عنوان سرپرست دپارتمان داوری را مطلوب ارزیابی کرد و ابراز امیدواری کرد که شرایط برای ادامه همکاری فدراسیون با وی فراهم شود.

  عملیات زمینی در سوریه در اسرع وقت آغاز خواهد شد

او یک بار از تمایل خود برای ریکاوری و بازگشت به میادین فوتبال و قضاوت بازی های پیشکسوتان صحبت کرد و با روحیه مثال زدنی و تحسین برانگیز خود، مطمئنا به زودی بار دیگر شاهد قضاوت او در فوتبال ایران مو سپیدان خواهیم بود.

انتهای پیام/4048/

دیدگاهتان را بنویسید