«گروگانگیری» منتشر شد/ تاریخچه گروگانگیری در سفارت آمریکا در تهران

1083562 فقط خبر

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، گروگان کشی نوشته نوید ظریف کریمی، نویسنده جوان مشهدی است که به تازگی توسط سوره مهر منتشر شده است.

کتاب «گروگان‌کشی» روایتی از گروگان‌های سفارت آمریکا در تهران است که توسط دانشجویان پیرو خط امام ربوده شده‌اند. پس از این حادثه، ارتش آمریکا در 5 می توان 1359 برای آزادی گروگان آمریکایی ها با چند هلیکوپتر و هواپیما وارد حریم هوایی ایران شدند اما در نهایت شکست خورده به خانه بازگشتند.

پس از شکست عملیات آمریکا، گروگان های آمریکایی به نقاط مختلف منتقل شدند تا انجام عملیات مشابه در آینده دشوارتر شود.. داستان کتاب در مورد انتقال تعدادی از این گروگان ها به مشهد و داستان های مربوط به آنهاست.

این مستند تاریخی در قالب داستانی تخیلی تنظیم شده است تا مخاطب ابتدا به داستان علاقه مند شود و سپس از طریق آن با رویدادهای تاریخی و مستند آشنا شود. این کتاب در 48 بخش و در مرکز آثار ادبی کارگاه تاریخ هنر و رمان تولید شده است.

در بخشی از کتاب آمده است:

مهران با عجله به حیاط رفت و جواد خراسان را صدا کرد. جواد که از صبح تپانچه اش را حمل کرده بود و یک ژ3 به او تحویل داده بود، با اسلحه سنگین از پله های ایوان بالا رفت و پرسید: چی شده؟
“یکی در اتاق.”
– کدام اتاق؟
– اتاق گروگان جانبی. همون قفل
جواد دست و پایش را گم کرده بود. او به این فکر می کرد که بالاخره یک مرد کجا می تواند وارد خانه شود. در حالی که همه راه ها توسط او و بقیه بسته شده بود! به مهران گفت برو به امیر کمک کن. به فرازی خبر می دهم. مهران با نگرانی گفت: ببین! زود بیا. ما هیچ سلاحی نداریم.»

  برنامه ملی تیم های والیبال جوانان ایتالیا و ترکیه

انتهای پیام/110/

دیدگاهتان را بنویسید