گروه 7 با تعیین سقف قیمت نفت روسیه موافقت کرد

19104 171 فقط خبر

وزرای دارایی هفت کشور صنعتی جهان امروز (جمعه) در نشستی آنلاین بر سر تعیین سقف قیمتی برای صادرات نفت روسیه به توافق رسیدند.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، پیش از نشست مجازی گروه هفت، اعلام کرد که تعیین سقف قیمت نفت روسیه منجر به بی ثباتی در این بازار می شود.

وزرای گروه هفت کشور در بیانیه ای اعلام کردند که قصد دارند محدودیت هایی را برای حمل و نقل دریایی نفت خام و فرآورده های نفتی روسیه اعمال کنند و تنها در صورت رعایت سقف قیمتی مسکو، خدمات حمل و نقل به نفت صادراتی این کشور ارائه خواهد شد.

گروه هفت هدف از این اقدامات را تثبیت بازار نفت و کمک به کشورهای کم درآمد و متوسط ​​اعلام کرد.

G7 نشست وزرای اقتصادی هفت کشور صنعتی است. این نشست اولین بار در سال 1975 با حضور شش کشور آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا برگزار شد که بعداً کانادا نیز به آنها پیوست.

وزرای G7 همچنین از ایجاد مکانیسم های کاهش قیمت هدفمند برای اطمینان از ادامه دسترسی کشورهای آسیب پذیر به بازارهای انرژی از جمله روسیه خبر دادند.

کشورهای G7 همچنین خواستار افزایش تولید نفت از کشورهای تولیدکننده شدند و از تصمیم سازمان کشورهای تولیدکننده نفت (اوپک) برای افزایش تولید استقبال کردند.

انتهای پیام/4129/

  زمانی که دولت را تحویل گرفتیم، خزانه خالی بود/ اعضای کابینه به ما می گفتند چگونه حقوق ها را پرداخت می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید