گردشگری ایران دشمن خارجی دارد

گردشگری ایران دشمن خارجی دارد

بر اساس این گزارش اعتدال به گزارش روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سید عزت الله ضرغامی در ششمین روز از دهمین اجلاس رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران که چهارشنبه ۱۴ مردادماه در محل برگزاری این نشست برگزار شد، گفت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی: ماموریت ما در وزارت فانتزی، ویترین و تعارف نیست. سه حوزه بسیار مهم و جدی فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است.

وی افزود: تحقیقات نشان می دهد بیش از 90 درصد گردشگرانی که وارد ایران می شوند نظر خود را نسبت به آنچه رسانه های غربی و استکبار جهانی درباره ایران می گویند تغییر می دهند.

ضرغامی همچنین گفت: اگر رایزنان فرهنگی تلاش کنند فرصتی برای ورود گردشگران به ایران فراهم کنند، به وظایف خود عمل کرده اند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به محدودیت ها و مزیت های میراث فرهنگی و گردشگری تصریح کرد: بسیاری از آثار ملی ما قابل ثبت جهانی است. جایگاه ما ویژه است و گفتن این واقعیت کار فرهنگی ماست.

وی همچنین به سنگ اندازی برای ایجاد موانع برای توسعه گردشگری اشاره کرد و گفت: دشمن نمی خواهد گردشگری ما توسعه پیدا کند.

ضرغامی ادامه داد: در حوزه صنایع دستی نیز ظرفیت و توانمندی های بالایی داریم. ما رتبه یک را در مهارت های کاردستی داریم.

وی از رایزنان فرهنگی حاضر در این نشست خواست: ایران را مطالعه کنید. باید با ظرفیت ایران در سه حوزه ماموریتی این وزارتخانه بیشتر آشنا شوید. با همکاری خود ما را در تولید محصولات مناسب برای مخاطبان خود یاری کنید تا هر چه بهتر ایران را معرفی کنیم.

  دانشگاه آزاد اسلامی در رویداد ملی عصر امید، «دیدگاه فناوری» دارد

ضرغامی بیان کرد: امید و اطمینان دارم هر چه جلوتر برویم مشکلات کمتر می شود و با کمک شما می توانیم عقب ماندگی در عرصه های فرهنگی را جبران کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید