گدیر عاملی برای اتحاد و تقویت جبهه مقاومت در منطقه شده است

1087848 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از بندرگز، حجت الاسلام سیدعلی طاهری در همایش غدیرشناسی که با حضور روسای ادارات، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، دهیاران، معلمان، کارکنان و دانش آموزان برگزار شد. و توسط واحد بندرگز ضمن تبریک بایرام برگزار شد. قادر تصریح کرد: خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: تذکر به سود مؤمن است زیرا ما تعلیم و تذکر داریم و پیامبر گرامی اسلام(ص) نیز وظیفه تعلیم و تذکر را بر عهده داشتند.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان افزود: تعلیم و تربیت یعنی مردم چیزی ندانند، پیامبر می خواهد به آنها یاد بدهد اما تذکر یعنی مردم بدانند اما مردم نیاز به تذکر دارند. در قرآن یک سیاق منحصر به فرد وجود دارد به این صورت که خداوند در یک جا به پیامبر دستور داد که اگر این وظیفه ای را که به تو سپرده ام انجام ندهی، تمام رسالت خود را انجام نداده ای.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: همه این احکام مهم در قرآن آمده است که بر نماز، زکات، حج و جهاد تاکید ویژه ای شده است و هر کدام معنای خاصی دارند، اما در هیچ کجا نبوده است. خداوند متعال به پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) می فرماید که اگر تمام رسالت خود را انجام نداده اید و فقط در مورد ولایت و امامت فرموده اید و این نشان دهنده اهمیت غدیر است.

طاهری گفت: مسئله غدیر مشکلی نیست که خودش برای حضرت علی (ع) مشکل ایجاد کند، یعنی گمان نکنید در غدیرخم امیرالمومنین قد علم می کند و جانشین پیامبر می شود. . امام می فرمایند گمان نکنید که غدیر به خاطر شخصیت امیرالمومنین غدیر شد زیرا امیرالمومنین در این مقام سلطنت امیرالمومنین بود و این مهم فقط در عید غدیر به مردم عرضه شد.

  گزارش فوری؛ پیکان 0 - پرسپولیس 1 / یحیی به امید بازگشت به روزهای خوب - اندیشه معاصر

این رشته و استاد دانشگاه افزود: اما اولین نکته این است که چرا بر این آیه تا این حد تاکید شده است و پاسخ این است که وقتی به آثار غدیر نگاه می کنیم به معنای تشکیل نظام و حکومتی به ریاست یک مرد الهی و اهمیت غدیر است. این است که خود پیامبر (ص) که در مدینه حکومت کرد، قرآن بعد از او می‌فرماید: ای پیامبر، تو هم انسان هستی و روزی باید از این دنیا و این حکومت الهی که باید باقی بماند و ادامه پیدا کند. پس باید فردی در این میان باشد که به او منصبی شبیه شخصیت پیامبر داده شود و بر اساس تفسیر آیات قرآن که هارون که به عنوان وزیر موسی منصوب شد پیامبر نیز برای حضرت علی (ع) و به امر خداوند منصبی قرار داد، حضرت باید تمام وظایف پیامبر را انجام دهد جز نبوت، و منظور از غدیر همین جاست، یعنی عید بزرگ است که خداوند متعال خواسته است که جامعه اسلامی بماند پرش

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان گفت: وقتی بحث حکومت اسلامی را مطرح می کنیم، قبل از تشکیل نظام مقدس جمهوری اسلامی، این معنای حکومت فقط در تاریخ و تاریخ حاکمیت نظام خوانده می شود. پیامبر و جماعت مدینه النبی که تشکیل شد و پیامبر حکومت را برپا کرد و سپس فاصله زمانی که مردم از فرمان خدا و پیامبر در زمین خارج شدند و 25 سالی که پیامبر از انجام آن ناتوان بود. آرزویی که خداوند برای برپایی حکومت اسلامی داشت، حضرت علی (ع) آن را ادامه داد و پس از 25 سال، بار دیگر پیامبر در رأس حکومت اسلامی قرار گرفت.

  انفجار در مسجدی در کابل / 6 شهید و بیش از 10 زخمی + فیلم

وی ادامه داد: با تشکیل نظام مقدس جمهوری اسلامی می توان فواید تشکیل حکومت و نظام اسلامی را دید و در اینجا غدیر اهمیت خود را نشان می دهد.پس از شهادت حضرت علی (ع) تا تشکیل حکومت نظام جمهوری اسلامی از نعمت ولایت و امام محروم بود.

دیدگاهتان را بنویسید