گاوهای مازاد طی 2 هفته آینده به خارج منتقل خواهند شد

19068 123 فقط خبر

رئیس سازمان امور عشایری ایران از آغاز صادرات دام به خارج از کشور طی یکی دو هفته آینده خبر داد و گفت: هر کیلوگرم دام صادراتی ما دو برابر قیمت جهانی به فروش می رسد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، عباس پاپی زاده معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان امور عشایری کشور در خصوص اهمیت عشایر برای خودکفایی تولید و اقتصاد کشور گفت: جامعه کوشا و زحمتکش عشایر با یک میلیون و 600 هزار نفر جمعیت در 60 درصد عرصه های طبیعی کشور حضور دارند و 25 درصد گوشت قرمز و 35 درصد صنایع دستی کشور را تولید می کنند.

وی افزود: برآوردها نشان می‌دهد که میزان سرمایه‌گذاری هر شهروند ایرانی در فعالیت‌های اقتصادی کشور که منجر به تولید می‌شود کم است و این نسبت در روستاها کمی بیشتر است، اما در مناطق عشایری تقریباً 100 درصد جمعیت در روستاها فعال هستند. بخش تولیدی و 95 درصد سرمایه و نیروی انسانی آنها در بخش تولیدی کشور مستقر است.

وی بیان کرد: مجموع اعتبارات ملی بخش راه عشایری به مساحت 66 هزار کیلومتر در بودجه سال 1400 (مربوط به دولت قبل) 23 میلیارد تومان بوده که قرار بود این بودجه بین 30 استان کشور تقسیم شود. کشور اما با تغییر رویکردی که در دولت جدید رخ داد، رقم ۲۳ میلیارد تومان به بیش از ۲ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

پاپی زاده خاطرنشان کرد: از اردیبهشت ماه سال جاری دولت قیمت کالاهای اساسی را بر اساس نرخ ارز آزاد محاسبه می کند که این امر بر عرضه نهاده های دامی تاثیر گذاشته است اما بخش تولیدی در این فضای متشنج حرکت کرده است.

  انتصاب نمایندگان شورای عالی انقلاب فرهنگی در 7 شورای تخصصی - اندیشه معاصر

معاون وزیر جهاد کشاورزی از آغاز صادرات دام به خارج از کشور طی یکی دو هفته آینده خبر داد و افزود: هر کیلوگرم گوشت صادراتی ما دو برابر قیمت جهانی به فروش می رسد و با این نرخ ارز می توانیم دو برابر گوشت صادراتی به کشور وارد کنیم. کشور و کمک به کاهش قیمت آن در کشور با فراوانی گوشت.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید