کی روش به دنبال تسویه حساب با بازیکن نیست/دیدگاه سرمربی تیم ملی اقتصادی و فنی است.

30403 496 فقط خبر

این کارشناس فوتبال گفت: کی روش وقت خود را با یک بازیکن تسویه حساب نمی کند، بلکه هدفش کسب نتایج بهتر از دو جام جهانی قبلی است.

ستار حمدانی در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره نگاه کارلوس کی روش به موفقیت تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2022 قطر، اظهار کرد: سرمربی پرتغال برای سومین بار روی نیمکت تیم ملی می نشیند. در جام جهانی و از دو جام جهانی قبلی برزیل و روسیه تجربیات خوبی دارند. ما معتقدیم او با نگاه به اصلاح نقاط ضعف دوره های قبل تیمش را به نتایج بهتری نسبت به دو دوره قبل خواهد رساند. به همین دلیل بهترین بازیکنان تیم ملی را دعوت می کند و وقت خود را برای تسویه حساب با هیچ بازیکنی تلف نمی کند. او که نمی‌خواهد به مشکلاتی که در گذشته رخ داده است بپردازد، به این می‌پردازد که چگونه از ظرفیت موجود حداکثر استفاده را ببرد. کی‌روش بهتر از هرکسی می‌داند که اگر تیمش در قطر بازی‌های شایسته‌ای انجام دهد، فارغ از اینکه از گروه خود خارج شود یا نه، بیشتر مورد توجه و پیشنهاد تمدید قرارداد بالاتری قرار می‌گیرد و حتی مورد توجه سایر تیم‌ها قرار می‌گیرد. به همین دلیل او نگاه اقتصادی و فنی به تیمش دارد.

وی ادامه داد: سرمربی جدید تیم ملی زمان زیادی برای اجرای تمام برنامه هایی که می خواهد در تیمش ندارد اما با علم به اینکه زمان زیادی ندارد این مسئولیت را می پذیرد و برای رسیدن به اهدافش تلاش می کند. به بهترین شکل. نکته مثبت کی روش آشنایی او با فضای فوتبال ایران است و بخش قابل توجهی از تیم ملی با او کار کرده اند. این شناخت متقابل کارها را سرعت می بخشد و سرمربی پرتغال می تواند خواسته های خود را بهتر به بازیکنان منتقل کند و بازیکنان ملی که با طرز فکر او آشنا هستند به هم تیمی های خود کمک می کنند تا خواسته های سرمربی را بیاموزند. در جام جهانی قبلی، اگر شانس با تیم ملی ایران بیشتر بود، به مرحله بعد می رفتیم و این بار با وجود تیم های آماده در گروه B، برای صعود به مرحله حذفی ناامید نیستیم. .

  انهدام یک باند سلاح در بدو ورود به کشور

این کارشناس فوتبال درباره رویارویی با تیم های ملی اروگوئه و سنگال که با بازیکنان اصلی خود به میدان می روند، گفت: بدون شک دیدار با حریفانی که چهره های تاثیرگذار خود را به نمایش می گذارند، تجربه مفیدی برای تیم ملی خواهد بود. ایران. نتیجه به دست آمده در دیدارهای تدارکاتی اهمیت خاصی ندارد، اما نزدیک شدن به وحدت تاکتیکی و افزایش انسجام تیم مهم است. در چنین مسابقاتی تیم ملی تحت فشار است و نقاط ضعف و قوت آن مشخص می شود. کی روش با وجود شناخت نسبی از کیفیت فعلی تیم ملی، از وضعیت بازیکنان این تیم مطلع می شود و متوجه می شود که بازیکنان در چه وضعیتی هستند. چنین سوالی درک سرمربی پرتغالی را از نحوه جذب شاگردانش افزایش می دهد و نکات مختلفی را به او منتقل می کند که در چه شرایطی می تواند تیم ملی را برای رقابت با حریفان اصلی خود آماده کند.

حمدانی با اشاره به اینکه دیدار با اروگوئه می تواند به شناخت تیم ملی از بازی آمریکا کمک کند، تصریح کرد: بازی اروگوئه مانند ولز و انگلیس نیست اما کمی به آمریکا نزدیک است زیرا این تیم در آمریکای جنوبی بازی می کند. سنگال هم رقیبی از قاره آفریقا است و به این ترتیب که این تیم به هیچ یک از تیم های گروه ما نزدیک نمی شود. حالا که از فرصت استفاده نکردیم و حریفان در آماده سازی تیم ملی آنطور که انتظار داشتیم با رقبایمان در گروه B همسان نیستند، باید به آن سمت برویم تا آماده سازی متفاوتی داشته باشیم. بهتر است استراتژی های مختلفی را در نظر بگیریم و در تمرینات به گونه ای ادامه دهیم که بر این استراتژی ها مسلط شویم تا رقبای خوب خود را به نوعی سردرگم کنیم. شکی نیست که انگلیس، آمریکا و ولز در مرحله آماده سازی جام جهانی با چالش های کمتری روبرو بودند، اما این دلیلی برای پیروزی آنها در برابر ما نیست.

  آجرلو از آینده روشن اقتصاد استقلال - تفکر نوین خبر داد

انتهای پیام/4048/

دیدگاهتان را بنویسید