کیف دستور تخلیه فوری شهروندان از دونتسک را صادر کرد

کیف دستور تخلیه فوری شهروندان از دونتسک را صادر کرد

من گزارش میدم اعتدالبه گزارش خبرگزاری راشا تودی، ایرینا ورشچوک، معاون نخست وزیر اوکراین که همچنین رئیس «وزارت اتحاد سرزمین‌های اشغالی موقت» است، روز شنبه گفت که به دلیل کمبود گاز و قطعی گسترده برق، « منطقه دونتسک در طول فصل زمستان هیچ گرمایشی ندارد.”

وی گفت: در منطقه دونتسک مطلقاً گاز وجود ندارد، تمام خطوط لوله گازی که قابل تعمیر بود تعمیر شد، اما متاسفانه دشمن بارها هر چیزی را که به مردم برای گرم شدن در زمستان کمک می کند، نابود می کند.

به گزارش راشا تودی، حتی قبل از شروع جنگ در اوکراین، منطقه دونتسک کیف را به هدف قرار دادن زیرساخت های غیرنظامی متهم کرد. با شروع این عملیات، بمباران ها و اتهامات متقابل بیشتر شد.

به گفته معاون نخست وزیر اوکراین، تخلیه خانه ها وظیفه همه اعضای خانواده مسن است. وی تاکید کرد: به عنوان مثال در منطقه دونتسک 52 هزار کودک وجود دارد. آنها باید تخلیه شوند زیرا اگر در زمستان بدون گرمایش و برق بمانند در معرض خطر خواهند بود.

به گفته وی، دستور تخلیه اجباری بر اساس قوانین اوکراین مجاز است، اما کسانی که اصرار به ماندن دارند باید سندی را امضا کنند که تأیید می کند از عواقب تصمیم خود کاملاً آگاه هستند و مسئولیت کامل آن را بر عهده می گیرند. همچنین منطقه Zaporozhye که 65 درصد از خاک خود را بدون گاز دارد، احتمالاً هدف بعدی تخلیه خواهد بود.

روز جمعه، دولت کیف از طرح این وزارتخانه برای ایجاد یک مرکز هماهنگی برای نظارت بر تخلیه از منطقه دونباس حمایت کرد.

  عضویت اختیاری در هیئت مدیره یک شغل نیست

دولت کی یف در بیانیه ای اعلام کرد: «دونتسک هم اکنون در آستانه یک فاجعه انسانی است. خصومت ها در آنجا ادامه دارد و زیرساخت ها ویران شده است. مردم نه تنها هر لحظه با خطر قرار گرفتن در معرض آتش مواجه هستند، بلکه در فصل زمستان در غیاب نور، گرما، دارو و غذا به راحتی زنده نمی مانند. راه حل تخلیه است.

بر اساس گزارش رویترز، روز شنبه، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، تصمیم دولتش برای تخلیه اجباری منطقه دونتسک شرقی را اعلام کرد.

وی همچنین در سخنرانی تلویزیونی خود در شنبه شب گفت که صدها هزار نفر هنوز در مناطق درگیری در سراسر منطقه دونباس هستند و باید تخلیه شوند.

زلنسکی گفت: «هر چه تعداد مردم اکنون منطقه دونتسک را ترک کنند، ارتش روسیه افراد کمتری را خواهد کشت. به این ساکن غرامت پرداخت می شود. خیلی ها از رفتن امتناع می کنند، اما باید انجام شود. اگر می توانید، با کسانی که هنوز در مناطق درگیری در دونباس هستند صحبت کنید. لطفا آنها را متقاعد کنید که رفتن آنها ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید