کیفیت قطعات کاربردی در صنعت خودرو با فناوری نانو بهبود یافته است

1058515 فقط خبر

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا به نقل از معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ چسب تقویتی بدنه در ایران با سیالیت بهبود یافته از طریق فناوری نانو ساخته می شود.این چسب در قسمت های مهم بدنه مانند سقف، در، ستون، صندوق عقب و … برای تقویت بدنه و افزایش استحکام مکانیکی استفاده می شود. این محصول در سالن بدنه کاربرد دارد و در سالن رنگ پخت می شود.در حال حاضر صنعت خودرو با چالش های مختلفی مواجه است. فناوری‌های جدید مانند فناوری نانو می‌توانند راه زیادی در رفع برخی از این چالش‌ها داشته باشند. این امر نقش مهمی در بقای شرکت های خودروسازی در بازار دارد. بر همین اساس شرکت دانش عایق توس خودرو وارد این عرصه شده و با تولید چسب تقویت کننده بدنه پاسخی فناورانه به یکی از چالش های صنعت خودرو ارائه کرده است.

این چسب بر پایه رزین اپوکسی، بدون حلال و PVC ساخته شده است که با فایبرگلاس لمینیت شده است. در دمای بالاتر از 140 درجه سانتیگراد رزین اپوکسی اتصالات متقاطع ایجاد می کند که منجر به استحکام بالای محصول پخته می شود. این محصول پس از پخت می تواند مقاومت خمشی ورق فلز را 3-5 برابر افزایش دهد و استحکام بالایی ایجاد کند و از لرزش و لرزش جلوگیری کند. این محصول چسبندگی بالایی به سطوح فلزی حتی سطوح چرب و چرب دارد و در نتیجه مقاومت در برابر خوردگی زیرلایه را افزایش می دهد.

این محصول در حال حاضر چنین نمونه داخلی ندارد.مدت ماندگاری محدود این چسب، زمان بر بودن فرآیند واردات، تغییرات دما در این فرآیند و عدم استفاده از این قطعه پس از اتمام تاریخ انقضا از مواردی است که همیشه باعث می شود. مشکلات هنگام واردات این محصول . ضمناً قطعه تولیدی این شرکت با حداقل مدت زمان پس از تولید، بلافاصله به شرکت های خودروسازی ارسال می شود و شرایط دمایی حمل و نگهداری قطعه رعایت می شود.

  حرفه های مناسب برای افراد درونگرا چیست؟ - اندیشه معاصر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید