کووید مداوم؛ از هر 8 بیمار حداقل یک نفر علائم کرونا را حفظ می کند

بر اساس اطلاعات و دانش به روز شده کنونی، ویروس کرونا در برخی بیماران با عوارض خاصی همراه است و همانطور که برخی از پزشکان در ابتدا تصور می کردند، نمی توان این عوارض را تنها به اختلالات روان تنی مربوط کرد.

2512 593 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، تحقیقات علمی جدید که نتایج آن در اختیار متخصصان و کارشناسان حوزه سلامت قرار گرفته است، نشان می دهد که حداقل یک نفر از هر هشت بیمار مبتلا به بیماری «کووید-19» دارای علائم مشخصه این بیماری برای زمان طولانی.

این مطالعه که در لنست، یکی از معتبرترین و مشهورترین مجلات پزشکی منتشر شده است، علائمی را فهرست می کند که برخی از بیماران مبتلا به کووید-19 برای مدت طولانی در بدن خود باقی می مانند.
در این فهرست علائم و عوارضی مانند «درد شکم، مشکلات تنفسی و درد در ناحیه قفسه سینه، درد عضلانی، از دست دادن چشایی یا بویایی (از دست دادن حس چشایی یا بویایی)، بی حسی و گزگز در دست و پا، ناراحتی وجود دارد. در گلو، گرگرفتگی یا لرز، سنگینی در بازوها یا پاها و خستگی عمومی.

به گفته محققانی که این مطالعه را انجام داده اند، علائم ذکر شده را می توان در 12.7 درصد از بیماران بین سه تا پنج ماه پس از ابتلا به کووید-19 نسبت داد.

این مطالعه در هلند انجام شد و با توجه به دامنه و روش تحقیق درگیر، اطلاعات مهمی را در اختیار متخصصان و بیماران برای درک بهتر خطر ابتلای طولانی مدت به کووید و علائم پایدار بیماری ناشی از کرونا قرار داد. ویروس.

  قهر علی دایی به تلویزیون برنگشت / دایی به تلویزیون برنگشت

بر اساس اطلاعات و دانش به روز شده کنونی، ویروس کرونا در برخی بیماران با عوارض خاصی همراه است و همانطور که برخی از پزشکان در ابتدا تصور می کردند، نمی توان این عوارض را تنها به اختلالات روان تنی مربوط کرد.

اما مشکل اینجاست که فراوانی این اختلالات و حتی فراتر از آن، مکانیسم های فیزیولوژیکی ناشی از آنها تا حد زیادی ناشناخته باقی می مانند.

اگرچه نتیجه مطالعه منتشر شده در Lancet پاسخ مناسبی به این سوال نمی دهد، اما به دلیل بررسی فراوانی اختلالات ناشی از بیماری کووید و مطالعات بر روی تعداد زیادی از بیماران (بیش از 4 هزار نفر) آلوده به “کووید-19”)، مهم و آموزنده تلقی می شود

دوره عفونت کووید در بیمارانی که محققان به پیشرفت در تحقیقات خود کمک کردند با آزمایش PCR یا معاینات پزشکی تعیین شد.

در نهایت، پاسخ های داده شده توسط این بیماران به سوالات محققان با پاسخ های داده شده توسط گروهی از افراد غیر مبتلا به کووید مقایسه و ارزیابی شد.

دلیل این مقایسه این بود که ممکن است فردی علائم ذکر شده بیماری ذکر شده در بالا را احساس کند بدون اینکه ویروس کرونا منشا و علت آن باشد.

این تحقیق نشان داد که در واقع حدود 9 درصد از افرادی که به بیماری «کووید-19» مبتلا نشده بودند، یکی از علائم ذکر شده این بیماری را احساس کردند.

با این حال، این نسبت در میان بیمارانی که قبلاً به “کووید-19” آلوده شده بودند به 21.4 درصد افزایش می یابد. بنابراین، محققان به این نتیجه می رسند که بیش از 12 درصد از افرادی که به کووید مبتلا شده اند، همچنان از علائم و عوارض این بیماری رنج می برند.

  قریب‌آبادی: هنوز مشخص نیست که آمریکا از حقوق بشر چه می‌فهمد

با این حال، نتیجه این مطالعه از نظر عدم اندازه گیری فراوانی سایر علائم مرتبط با کووید طولانی مدت، از جمله افسردگی یا سردرگمی ذهنی، دارای محدودیت های خاصی است.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید