کمیسیون دائمی برای بررسی مشکلات رودخانه ارس تشکیل می شود

31189 231 فقط خبر

وزیر نیرو پس از دیدار با وزرای انرژی و کشاورزی ترکیه از تشکیل کمیسیون دائمی برای بررسی مشکلات رودخانه ارس خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، «علی اکبر محرابیان» در سفر یک روزه خود به ترکیه با «فاتح دونموز» وزیر نیرو و منابع طبیعی و «واحد کریشچی» وزیر کشاورزی دیدار و گفتگو کرد. و مزرعه جنگلداری ترکیه در آنکارا، پایتخت آن کشور.

وی به عنوان مهمترین نکته مذاکرات با وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه، پیگیری توافقات روسای جمهور ایران و ترکیه در سفر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور به تهران و گفت: در خصوص مسائل آب های مشترک و رودخانه ارس کمیته دائمی برای بررسی مشکلات رودخانه تعیین شد که ارس تشکیل و موضوعات مورد علاقه طرفین مطرح شود.

وزیر نیرو با توجه به آغاز موثر مذاکرات فنی و اجرایی در خصوص مسائل مشترک آب، تصریح کرد: مقرر شد اولین جلسه کمیته بررسی فنی مسائل مشترک آب در ماه اول سال آینده در تهران برگزار شود.

محرابیان پس از چند ساعت مذاکره با وزرای ترکیه خاطرنشان کرد: با توجه به توافقات در زمینه انتقال برق از ایران به ترکیه، اخیرا با سرمایه گذاری طرف ترکیه ای تاسیساتی در شهر وان این کشور احداث شده است. که امکان تبادل برق از ایران به ترکیه را فراهم می کند.

وی افزود: بر اساس توافق با وزارت نیرو ترکیه، با نصب و آزمایش این تاسیسات، فروش برق ایران به ترکیه و بهره مندی از بازار صادراتی این کشور به زودی تضمین می شود.

انتهای پیام/

  ویژگی "آخرین بازدید" واتس اپ برای یک مخاطب خاص در دسترس است - فکر معاصر

دیدگاهتان را بنویسید