کمک حقوقی به تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان شرکت های دانش بنیان

1064272 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجایی امروز در چهارمین روز از هفته قوه قضائیه در دیدار با تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان شرکت های دانش بنیان در مراسم گرامیداشت هفته قوه، به تشریح نیازها و نیازها پرداخت. نیازمند تقویت توان اقتصادی و تولید ملی است وی گفت: معتقدم دولت نباید متولی باشد، بلکه باید رهبر، ناظر و پشتیبان باشد. من معتقدم نه امروز، بلکه در همه زمان‌ها موضوع کار، کارآفرینی، خلاقیت و افزایش بهره‌وری در اشکال مختلف از ارزش بالایی برخوردار است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه برای حفظ و ارتقای عزت و استقلال کشور باید به تقویت اقتصاد و تولید ملی اهتمام داشته باشیم، گفت: امروز یکی از مسائل مهم استقلال در همه عرصه ها و آن است. تولید کننده است و اگر اقتصاد و تولید قوی نداشته باشیم به مواردی نیاز خواهیم داشت.

رئیس قاضی با اشاره به تاثیر تقویت اقتصاد و تولید ملی در کاهش و رفع آسیب های اجتماعی گفت: با تقویت اقتصاد و تولید ملی و در نتیجه افزایش ثروت ملی و توزیع صحیح آن، بسیاری از آسیب های اجتماعی برطرف می شود.

محسنی اجایی در ادامه بر اهمیت حمایت از فعالان بخش خصوصی برای افراد خلاق و متخصصان دانش بنیان تاکید کرد و گفت: تولیدکنندگان، صنعتگران و به طور کلی فعالان بخش خصوصی می توانند در حوزه افراد خلاق و مبتکر پیش قدم شوند. آنها را زیر چتر خود قرار دهید. البته تحقق کامل این مهم ثمرات زیادی را به همراه خواهد داشت، به ویژه برای خود فعالان بخش خصوصی.

  جدیدترین عناوین اماراتی مهدی قائدی – تفکر مدرن

محسنی اجایی پس از دیدار با تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان شرکت های دانش بنیان، با طرح چند سوال از آنها گفت: شما فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان، تا به حال محاسبه کرده اید که واحد خود و افرادی که از محصولات شما مصرف می کنند، چقدر رضایت دارند. آیا محاسبه کرده اید که چقدر از نارضایتی ها و ضعف ها به نحوه مدیریت شما برمی گردد؟ شما فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان چه اقداماتی برای رفع نواقص مدیریتی خود انجام داده اید؟

رئیس قوه قضائیه سپس از فعالان اقتصادی و تولیدی حاضر در جلسه پرسید تا چه اندازه از نقاط ضعف و کاستی های صنفی خود اطلاع دارید؟ رئیس کل دادگستری در این خصوص افزود: معتقدم آگاهی و اشراف مدیران و اعضای اصلی اصناف نسبت به مشکلات، مشکلات و نقاط ضعف صنف مرتبط با آنها در بسیاری از موارد بیش از دستگاه های نظارتی و اطلاعاتی است. ”

قاضی با اشاره به سوال فوق، سوالات مهمی را مطرح کرد و گفت: مدیران و اعضای اصلی اصناف تا چه اندازه برای جلوگیری از فساد و تقلب در صنف خود تلاش کرده اند؟ آیا در وهله اول راه خطا و فساد را به فرد کلاس خود اشاره کردید؟ آیا برای برخورد با این اقشار احتمالی و فاسد به بخش های مربوطه دولت همکاری و کمک کردید؟ آیا شما به عنوان یک فعال بخش خصوصی می خواهید برای اصلاح طبقه خود پول خرج کنید و با مجرمی روبرو شوید که در یک ادارات دولتی رشوه می خواهد؟ شما تهیه کنندگان چقدر آماده اید که برای حفظ آبروی همکلاسی هایتان یا جبران آنها به دادگاه مراجعه کنید؟

  افتتاح حساب کلیه دستگاه های اجرایی در بانک مرکزی - اندیشه معاصر

محسنی اجایی با اشاره به آمادگی قوه قضائیه برای ارائه انواع کمک ها به تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان شرکت های دانش بنیان، گفت: شما رؤسا و اعضای هر صنفی می توانید افراد قابل اعتماد و شناخته شده را از خود جذب کنید. صنف به ما در قوه قضائیه معرفی کنید تا بتوانند با مساعدت و مساعدت همکارانمان، مسائل اولویت دار صنف مربوطه را بررسی و حل کنند.

رئیس قاضی با اشاره به ارزیابی سعید عمرانی معاون دادستان و دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه از سوی فعالان و تولیدکنندگان بخش خصوصی گفت: ما در قوه قضائیه آمادگی داریم کارشناسان دیگری را تعیین کنیم. برای دعاوی و سایر امور مربوط به تولید کنندگان در هر طبقه.

وی به تولیدکنندگان و فعالان بخش خصوصی توصیه کرد: با تشکیل شوراهایی به نام شوراهای حل اختلاف یا تحت هر عنوان دیگر در داخل صنف، مشکلات داخلی خود را حل کنند و در صورت ارجاع مسائل و مواردی از صنف شما به قوه قضائیه. شما می توانید با ورود افراد متدین، صادق و شناخته شده به دستگاه قضایی ما را در ادامه این پرونده ها به صورت تخصصی و دقیق یاری کنید.

«اجرای شعار سال و حمایت همه جانبه و همه جانبه از تولیدکنندگان، کارآفرینان و شرکت های دانش بنیان» یکی از اولویت های 15 گانه قوه قضائیه در سال 1401 بود. بر همین اساس رئیس قوه قضائیه در جلسه امروز خطاب به تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان شرکت های دانش بنیان گفت: موضوعاتی را که ما در قوه قضاییه قول پیگیری و مساعدت رسانه ای و غیر رسانه ای را داده ایم از ما بپرسید. و بدانید که ما از این امر استقبال می کنیم.

  مرگ مرموز کودک 81 روزه

انتهای پیام/4172/

دیدگاهتان را بنویسید