کمک به افراد محروم برای کار با وام 50 میلیارد تومانی

1089615 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، سید پرویز فتح در سفر به استان آذربایجان شرقی و پس از بازدید از منطقه فاجعه چاراویمک با حضور در جلسه شورای اداری استان، جهت گیری تمامی اقدامات بنیاد مصطفان را در حوزه های مختلف بیان کرد. ابعاد آن خدمت به مردم است ما در شهرستان چاراویمک با توجه به اینکه این شهرستان یکی از مناطق هدف محرومیت زدایی افراد مستضعف است، سعی کرده ایم اقدامات خود را در ابعاد مختلف بهداشتی و درمانی، آموزشی، کشاورزی، اشتغال، مبلمان شهری و غیره برای رفع محرومیت از این منطقه.

رئیس بنیاد مصطفان با اشاره به اختصاص 32 میلیارد تومان از بنیاد برای تکمیل پروژه های باقی مانده چاراویماق گفت: همچنین مقرر شد اقدامات مشترک بین بنیاد و استانداری به گونه ای انجام شود که به همین میزان توسط استان تخصیص می یابد، توسط بنیاد مصطفان توزیع می شود. برای حل مسائل باقیمانده به همان میزان اعتبار در نظر بگیرید.

وی با بیان اینکه با کمک منابع طبیعی و تلاش های کشاورزی استان، زمینی با آب مناسب برای کشاورزی و دامپروری در اختیار بنیاد مصطفان قرار می گیرد، افزود: با توجه به اینکه اقدامات برای ایجاد اشتغال در این حوزه حول محور کشاورزی و دامپروری است. دامپروری بیش از هر چیز دیگری بنیاد با تامین این زمین سرمایه گذاری لازم را برای تحقق پروژه ای برای ایجاد اشتغال در این حوزه انجام خواهد داد.

فتاح با اشاره به فعالیت یک واحد دامداری بنیاد در اطراف تبریز گفت: در فاز اول یک دامداری 6 هزار راسی در این منطقه در حال ساخت است که بنیاد مصطفان برای ساخت آن 550 میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است. انشاالله تا شهریور 1402 این پروژه به بهره برداری رسیده است.

  عکس | عشق در ستاره ای معصوم برای مهدی جونش - اندیشه مدرن - فوران کرد

وی ادامه داد: همچنین قرار شد 200 هکتار زمین از سوی منابع طبیعی و جهاد کشاورزی به ما واگذار شود و در صورت تحقق این توافق، بنیاد مستضعفان سرمایه گذاری کرده و فاز دوم این واحد دامی را به همان شکلی بسازد. فاز اول اجرای فاز 2، سرمایه گذاری بنیاد مصطفان در این پروژه به 1200 میلیارد تومان می رسد.

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: تاکید کردیم که بنیاد مصطففان آمادگی دارد پروژه های سرمایه گذاری در این اراضی را براساس تخصیص زمین مناسب از سوی مراجع مسئول در شهرستان های میانه، جلفا، مرند و … تعیین کند.

فتاح با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در این سفر برای کمک به فقرا و نیازمندان گفت: در این سفر مقرر شد 20 میلیارد تومان به بنیادهای نیازمند کمیته امداد و بهزیستی استان برای تامین جهیزیه و اقلام اولیه کمک شود. نیازهای مراجعین.» به طوری که این نهادهای حمایتی مسئول ارجاع پرونده خود هستند.

وی با بیان اینکه در ماه های اخیر و در مرحله قبل 35 هزار بسته معیشت از سوی بنیاد مصطفان در بین نیازمندان استان توزیع شده است، گفت: علاوه بر این در این مرحله نیز 35 هزار بسته شیر به ارزش هر بسته 600 هزار تومان بین خانواده های نیازمند استان توزیع می شود.

رئیس بنیاد مصطفان درباره تلاش این بنیاد برای تامین مسکن خانواده های محروم نیز گفت: 500 واحد مسکونی در منطقه محروم چاراویماق توزیع کردیم که بدون پوشش محافظ ساخته شد.

فتح همچنین با اشاره به تلاش این بنیاد برای اعطای وام به نیازمندان گفت: همچنین 50 میلیارد تومان اعتبار در امر اعطای وام اختصاص داده ایم که برای اشتغال در منطقه چاراویمک هزینه می شود.

  امام و خاندان امام سال هاست که به توهین های تهمت گران و بدخواهان عادت کرده اند و حاضر نیستند با این بادها تکان بخورند.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید