کلیباف: یارانه قطعاً به بازماندگان پرداخت می شود

1059088 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی آنا، محسن زنگنه امروز در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با تذکر شفاهی گفت: در حال حاضر 25.55 میلیارد تن ماهانه یارانه کالاهای اساسی پرداخت می شود.

وی افزود: برخی روستاها هنوز یارانه معیشتی دریافت نکرده اند و معتقدم بهتر بود این یارانه را به همه مردم می دادیم تا دغدغه های ایجاد شده در سطح جامعه برطرف شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: اگر یارانه کالاهای اساسی را به همه مردم بدهیم، ماهیانه 2500 میلیارد تن یارانه بیشتر پرداخت می شود که مبلغ زیادی نیست و باید به این موضوع رسیدگی شود. .

زنگنه گفت: سامانه وزارت رفاه اجتماعی مشکلات زیادی دارد و مردم از این مشکل که مشمول یارانه نمی شود گلایه دارند.

وی تاکید کرد: این روزها افراد زیادی به ما مراجعه می کنند و نسبت به آن اعتراض می کنند. با وزیر اقتصاد تلفنی صحبت کردم و ایشان هم قبول کردند. قرار است رئیس مجلس شورای اسلامی در این اجلاس موضوع را مطرح کند.

محمدباکر کلیباف در پاسخ به این تذکر گفت: بر اساس ابلاغیه دولت از 10 دهک جامعه، 9 دهک مشمول معیشتی هستند و پیش بینی های لازم انجام می شود. مشکلاتی وجود دارد و برخی هنوز یارانه دریافت نکرده اند، اما مردم مطمئن هستند افرادی که باید یارانه دریافت کنند، قطعا یارانه دریافت خواهند کرد.

گالیباف با تاکید بر اینکه باید سریعا اصلاحات لازم انجام شود و به بازماندگان یارانه پرداخت شود، گفت: دیروز جلسه سران قوا تشکیل شد و در این باره به تفصیل بحث و گفتگو کردیم. در ادامه جلسه سران نیروهای مسئول اجرای طرح جلسه بررسی تشکیل دادند.

  عکس | نیلی افشاری جنجالی شد/ رقابت با پویان مختاری کاندیدای روس! - اندیشه معاصر

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: مردم باید مطمئن باشند که حتی در صورت تاخیر یارانه به مردم و روستاهایی که باید اعطا شود پرداخت می شود و نگران نباشید. تنها تفاوت دهک ها در میزان یارانه است که به برخی دهک ها 300 هزار تن و به برخی دیگر 400 هزار تن پرداخت می شود.

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید