کلیباف: با ارز 25 هزار تنی می توانیم خودروی باکیفیت وارد کنیم

992636 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی آنا، محمدباکر کلیباف در نشست علنی امروز (شنبه، 13 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی درباره موضوع واردات خودرو، گفت: صنایع و معادن مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این جلسه فقط دو بند اصلاح شد که در نهایت کلیات تصویب شد.

وی ادامه داد: مشکل خودرو یکی از مهمترین مسائل کشور است. واردات خودرو فقط واردات خودرو و عدم پرداختن به مسائل دیگر نیست، بلکه در طرح ساماندهی صنعت خودرو تاکید کردیم که به تولید خودرو توجه شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر نحوه تولید خودرو در کشور دارای مشکلات فنی است که باید به آن رسیدگی شود. در شورا در صورت لزوم به تفصیل توضیح دادم که چگونه باید وضعیت تولید خودرو را در کشور بهبود دهیم. “

کلیباف گفت: در شرایط کنونی شاهد هستیم که قیمت تمام شده خودرویی مانند پراید 200 میلیون تن است در حالی که با ارز 25 هزار تنی می توان خودروهای حدود 5 هزار دلاری را با کیفیت بسیار خوب وارد کشور کرد. درخواست مجلس و مجلس تشخیص «مصلحت نظام همراه است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این بدان معناست که واردات خودرو در ارتقای کیفیت تولید، قیمت تمام شده و تولید خودرو موثر خواهد بود و باید از مجلس به خاطر اصرار برای تصمیم گیری و همراهی شورا در حد مقتضی تشکر کنم.

انتهای پیام/4164/

  تست تاج این پرسپولیس - نواندیشی اعلام شد

دیدگاهتان را بنویسید