کلاهبرداری سایبری به نام سیستم سهام عدالت

کلاهبرداری سایبری به نام سیستم سهام عدالت

بر اساس گزارش ها اعتدالسرهنگ رامین پاشایی گفت: بر اساس مشاهدات پلیس فتا و گزارش هموطنان مشخص شد مجرمان سایبری این بار اقدام به ایجاد بستری مجرمانه در قالب استفاده از نام و اصالت سامانه سهام عدالت و ارسال پیامک برای واریز کرده اند. مبالغ مختلف «حساب‌های مالی هموطنان به شرط مراجعه به لینک یا لینک درج شده در پیامک پس از هک تلفن همراه جعلی و هدایت به صفحات پرداخت جعلی به نام فیشینگ، مشمول برداشت غیرمجاز از حساب‌های شهروندان می‌شوند.

وی در تشریح شگرد این کلاهبرداران افزود: شگرد این مجرمان سایبری درست مانند شگرد ابلاغی قضایی سامانه ثنا است و با توجه به آگاهی هموطنان از کلاهبرداری موسوم به سامانه ثنا، مجرمان سایبری در کمپین جدیدی برای سوء استفاده قرار گرفته اند. نام و آوازه دادگستری: «عدالت قصد فریب هموطنان را دارد.

معاون اجتماعی پلیس فتا ادامه داد: عموم مردم باید در جریان ترفندهای این کلاهبرداران باشند و همواره آگاه باشند که تمامی ارتباطات و اطلاع رسانی استفاده از خدمات عمومی از طریق شماره تلفن های مخفی انجام خواهد شد. و هیچ سازمان دولتی از شماره تلفن های شخصی اپراتورهای مختلف تلفن همراه برای ارتباط با کاربران خود استفاده نخواهد کرد.

با تاکید بر اینکه با توجه به در دسترس بودن آمار و اطلاعات دهک های مختلف مردم در اختیار سازمان های ذیربط جهت پرداخت سود سهام عدالت، با شناسایی 6 مجرم سایبری نیازی به ثبت یا درج اطلاعات در سامانه های دیگر نمی باشد. علیه سایر مجرمان گرفته می شود و به هیچ وجه نباید شهروندان با این ترفند کلاهبرداران سایبری گمراه شوند.

  آخرین آمار تاج در ایران در تاریخ 7 نوامبر 1400/7554 نفر به ویروس کووید 19 مبتلا شده اند - اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ پاشایی از تمامی سازمان ها و نهادهای دولتی و غیردولتی خواست تا در اجرای طرح های مشترک و یا هرگونه فعالیت عام المنفعه راه های دقیق دسترسی به برخی خدمات را از طریق رسانه ها به هموطنان خود ارائه دهند. راه های ارتباطی ملی و سایر وسایل ارتباطی را توضیح دهید، زیرا یکی از دلایل اصلی کلاهبرداری از هموطنان، عدم اطلاع از نحوه فریب برخی خدمات است و همه نهادها، دستگاه های اجرایی و خدمات عمومی باید نقش بسزایی در اطلاع رسانی به هموطنان داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید