کلاهبرداری اینترنتی با شارژ ارزان موبایل

637268100194725550 lg فقط خبر

به گزارش گروه جامعه آنا، سرهنگ داوود معظمی گودرزی گفت: پایتخت.

وی بیان می کند: علاوه بر این، متقاضی اظهار داشت که در فضای مجازی به دنبال خرید شارژ تلفن همراه بودم که با کانال تلگرامی مواجه شدم مبنی بر اینکه شارژ تلفن همراه با قیمت کمتری نسبت به سایرین به فروش می رسد. آدرس درگاه پرداخت و احراز هویت اپراتورها در این صفحه، برنامه ای را خریدم و نصب کردم و پس از وارد کردن اطلاعات محرمانه روی کارت بانکی، با تراکنش ناموفق مواجه شدم و پس از مدتی کل موجودی حساب خود را از دست دادم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: پس از دریافت اظهارات شاکی، کارشناسان پلیس فتا شروع به کار کردند و متوجه شدند فردی تحت عنوان فروش شارژ ارزان قیمت با راه اندازی درگاه جعلی و سپس هدایت شهروندان به نصب بدافزار برای فریب کاربران فضای مجازی پرداخته است. “.

گودرزی گفت: کارشناسان سایبری پلیس فتا پس از شناسایی ضارب در فضای مجازی، متهم را شناسایی و پس از طی مراحل قضایی، عامل جنایت در یکی از مناطق شمالی تهران بزرگ دستگیر و با تجهیزات الکترونیکی به پلیس فتا منتقل شد.

وی گفت: فرد کلاهبردار پس از انتقال به پلیس فتا پایتخت، پس از قبول مدارک و مستندات پرونده، با قبول انتساب، اعلام کرد که با ایجاد صفحه جعلی و وعده فروش شارژ ارزان، قربانیان خود را به جعلی می برد. پورتال و اطلاعات حساب بانکی دریافت کرد. «مردم متقاعد شدند که بدافزاری را برای سرقت حساب‌های قربانیان نصب کنند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: هزینه های لازم تلفن همراه را فقط از مراکز و اپلیکیشن های مالی تایید شده و معرفی شده در سایت اصلی بانک ها یا تایید شده توسط بانک مرکزی و نصب شده توسط منابع اصلی یا سایت اپراتورها دریافت کنند. به نتایج نشان داده شده توسط موتورهای جستجو قانع نباشید، زیرا برخی از این نتایج ممکن است فیشینگ باشد و همچنین یک رمز عبور یکبار مصرف که حاوی اطلاعات مربوط به تراکنش از جمله مبلغ، نوع تراکنش و … است. خرید اینترنتی داشته باشید و فریب تبلیغات وسوسه انگیز و جعلی را برای خرید اینترنتی با قیمت کمتر نخورید و برای خرید اینترنتی موفق حتما از سایت های دارای نماد اعتماد الکترونیکی استفاده کنید همچنین در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق آدرس زیر به ما اطلاع دهید. سایت پلیس فتا و لینک مرکز اورژانس سایبری.

  رئیسی: دشمن به دنبال حمله سایبری به پمپ بنزین ها است/ دولت جلوی تهدید و تحریم دشمن را نمی گیرد

انتهای پیام/4172/

دیدگاهتان را بنویسید