کشوری که از کشاورزی تغذیه نمی کند نمی تواند زنده بماند

1081887 فقط خبر

به گزارش گروه آنا، نشست روسای دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری و دانشگاه سوریه در حلب به صورت مجازی برگزار شد.

رئیس دانشگاه حلب در این دیدار تصویری با ابراز خوشحالی از آغاز همکاری با دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری از دکتر تیموری دعوت کرد تا به همراه هیئتی از دانشگاه حلب بازدید کنند.

ماهر کارمان با اشاره به روابط برادرانه دو کشور تاکید کرد: سوریه و ایران در یک سنگر قرار دارند و مسیر آنها یکی است و علیرغم توافقات صورت گرفته لازم است افق های همکاری در همه زمینه ها به ویژه کشاورزی و فناوری گسترش یابد. .

رئیس دانشگاه حلب در خصوص چشم انداز همکاری های علمی افزود: همکاری ها از سال ها پیش آغاز شد، اما شرایط جنگ بر رشد و توسعه این روابط تأثیر گذاشت. اما از سال گذشته سمینارهای متعددی با موضوع عقیم سازی، ریشه کنی سرطان و موضوعات دیگر توسط طرف ایرانی در دانشگاه حلب برگزار شده است.

وی تاکید کرد که دانشگاه می خواهد روابط کشاورزی را گسترش دهد زیرا سوریه یک کشور کشاورزی است و گفته می شود کشوری که از کشاورزی تغذیه نمی کند نمی تواند زندگی کند.

تیموری در این نشست با اشاره به توانمندی های پژوهشی و پژوهشی دانشگاه ساری از دکتر ماهر کرمان برای بازدید از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری و جایگاه ویژه آن در حوزه کشاورزی دعوت کرد.

رجبعلی نژاد سرپرست سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در حلب نیز پیشنهاد برگزاری تورهای دانشجویی و نمایشگاه های دانشجویی مبتنی بر فناوری های نوین را داد و از سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در برقراری روابط و تقویت همکاری های پژوهشی بین دو طرف حمایت کامل کرد. دانشگاه ها.

  کدام بازیکنان استقلال رسما درخواست جدایی کردند؟ - اندیشه معاصر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید