کشف ماشینی که تغییر رنگ می دهد – اندیشه معاصر

نمونه اولیه فناوری تغییر رنگ، مبتنی بر جوهر الکترونیکی E Ink، کاغذ الکترونیکی مورد استفاده در خوانندگان الکترونیکی و ساعت هوشمند قدیمی Pebble، در نسخه ای از BMW iX در نمایشگاه ارائه شد. .

روکش این خودرو شامل E Ink می باشد که حاوی میلیون ها کپسول کوچک است. قطر هر یک از این کپسول ها تقریباً به اندازه ضخامت موی انسان است که با رنگدانه های سفید (با بار منفی) و سیاه (با بار مثبت) بار الکتریکی شده است. بسته به تنظیمات انتخاب شده و برانگیختگی میدان مغناطیسی روی سطح میکروکپسول ها، رنگدانه های سفید و مشکی انباشته می شوند که در نتیجه بدنه خودرو به رنگ دلخواه قابل مشاهده است.

این نوآوری با لمس یک دکمه فعال می شود. در حال حاضر رنگ های استفاده شده در این فناوری به سفید، مشکی و خاکستری محدود شده است. اما با وجود طیف رنگی محدود، خودروساز می گوید این فناوری برای خودروهای برقی کار خواهد کرد.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که عبارت سفید بیشتر از رنگ سیاه نور خورشید را منعکس می کند. به این ترتیب با افزایش دمای محیط بیرون می توان با تغییر رنگ خودروی داخل آن را خنک کرد. در آب و هوای سردتر، رنگ های تیره به جذب بیشتر نور خورشید کمک می کنند.

البته این فناوری در آینده نزدیک در خودروهای بی ام و استفاده نخواهد شد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1242609

  سینمای ایران نامزد 7 جایزه آسیا و اقیانوسیه شده است

دیدگاهتان را بنویسید