کشف جنجال بزرگ در مورد آزار و اذیت جنسی در ارتش اسرائیل – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «اندیشه معاصر»، ارتش اسرائیل در بحران به سر می برد و در حالی که رسانه ها از سطوح بالای تجاوز و تجاوز جنسی به ساختار آن خبر می دادند، برخی دیگر از شورش نظامی پیشگیرانه این رژیم صحبت می کردند.

روزنامه یدیعوت آحارونوت در گزارشی فاش کرد که ارتش اسرائیل در یک سال شاهد 1542 تجاوز و تجاوز جنسی بوده است.

بر اساس آمار منتشر شده توسط یک روزنامه عبری، اگرچه 1542 شکایت در این زمینه به دادستانی نظامی و واحدهای مربوطه ارتش ارسال شده است، اما تنها به 31 پرونده رسیدگی شده و ارتش اسرائیل به مابقی رسیدگی نکرده است.

به گزارش یدیعوت آحرانوت، در نشست کمیته دفاع و امور خارجه کنست اسرائیل، اطلاعات هولناکی از جنایات جنسی در ارتش اسرائیل منتشر شد که مربوط به سال 2020 است و نشان می دهد که این آمار از سال 2012 در حال افزایش است. حجم شکایات، تنها 51 سرباز اسرائیلی محاکمه شدند.

آمار منتشر شده در رسانه های اسرائیلی نشان می دهد که در 12 ماه سال 2020، 26 مورد تجاوز جنسی، 391 مورد اعمال غیر اخلاقی و 92 مورد توزیع تصاویر و فیلم های مربوط به زنان سرباز به عنوان شکایت از ارتش اسرائیل به ثبت رسیده است.

آهرانوت در بخشی دیگر از گزارش خود به نقل از رام بن باراک، رئیس کمیته کنست نوشت: باید اذعان کنم که این یک پدیده خطرناک و تهدیدکننده است، ارتش اسرائیل باید راه حلی برای این اقدامات بیابد.

اما این تنها مشکل ارتش اسرائیل نیست، کوهن، شبکه ملی این رژیم در گزارشی که چند روز پیش در سایت خود منتشر کرد، از شورش ده ها تن از نیروهای امنیتی ارتش اسرائیل و امتناع از حضور در یک مانور غیرمنتظره خبر داد.

  قیمت روز خودروهای ایران خودرو پنجشنبه 13 آبان 1400 + جدول - اندیشه معاصر

به گزارش رسانه های عبری، 120 نفر از نیروهای امنیتی از شرکت در تمرین نظامی اعلام نشده که به دستور فرماندهان یگان هایشان صادر شده بود خودداری کردند و این یگان با نیمی از نیروهای خود به این رزمایش رفت.

به گزارش کن، گردان 66 تیپ 55 در منطقه گوش عطسیون در حال چتربازی بود و قرار بود شنبه شب به خانه بازگردد که ناگهان دستور انجام مانور دیگری به او داده شد. پیش از این، قرار نبود این یگان به دره اردن اعزام شود، که ارتش پیشگیرانه از اجرای آن سرباز زد و گفت که به رزمایش نمی رود زیرا قول داده بودند به خانه بازگردند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1242561

دیدگاهتان را بنویسید